Az álmokkal való munka a pszichoterápiában 4. rész
A pszichoanalitikus iskolák mellett más pszichoterápiás irányzatok is kialakították saját álláspontjukat az álomértelmezés lehetőségeivel kapcsolatban. Az egyik ilyen jelentős irányzat az egzisztencialista-fenomenológiai megközelítés, amelynek egyik legjelesebb képviselője Alfred Adler volt. Más szerzők az álmok értelmezésének kulturális megközelítését tartják hasznosnak.
Kongresszusok és konferenciák áprilisban is
Az áprilisi konferenciákról cikkünkben olvashat bővebben.
eMarketing Europe & Mobile 2012, Barcelona
2012. március 27-28. között kerül megrendezésre az eMarketing Europe & Mobile 2012 konferencia.
Metformin alkalmazása IVF során PCOS-ben?
A policisztás ovarium betegség (polycystic ovarian syndrome, PCOS) kezelésének mára standard részévé vált a metformin. A lombikprogramba kerülő PCOS-es betegeknél azonban a nem megfelelően alkalmazott metforminkezelés kifejezetten káros lehet.
WHO ajánlás az influenza elleni vakcina összetételére
Megérkezett a WHO-ajánlása az influenza vakcinára a következő szezonra vonatkozóan.
Újabb eredmények a komplex regionális fájdalom szindróma kutatásában
A komplex regionális fájdalom szindróma (CRPS) vagy Morbus Sudeck néven ismert betegség jellemzője, az agy különböző, szenzoros és motoros területeinek ismeretlen eredetű, kóros elváltozásaiból adódó neuropátiás fájdalom. A Neurology című folyóiratban megjelent beszámoló alapján, egy német multidiszciplináris kutatócsoport elsőként mutatta ki, hogy CRPS betegeknél fellépő agyi elváltozások a test mindkét oldalára hatást gyakorolnak.
A Generali az egészségbiztosítási piacra lép
A Generali középtávon 50 milliárdosra becsüli az üzleti egészségbiztosítási piacot, amelynek aktív szereplője kíván lenni.
Egy elfeledettnek hitt fertőző kórkép
Jelenleg a Föld népességének egyharmada fertőzött Mycobacterium tuberculosissal, közöttük kb. 10%-ban alakul ki TBC-s tünet. A meningitis tuberculosa (TBM) incidenciája leginkább a TBC-s betegek prevalenciájától függ, a fejlődő országokban a krónikus meningitisek leggyakoribb kórokozója a Mycobacterium.
Csalódást okozott a potenciális herpesz vakcina
A genitális herpesz elleni potenciális vakcináról egy új kutatás kimutatta, hogy csak mérsékelt eredményt hozott a szexuális úton terjedő vírus egyes típusának megakadályozásában, míg teljességgel hatástalannak bizonyult a HSV-2-vel szemben.
Labor a praxisban - Csúcsdiagnosztika a háziorvosok szolgálatában
Az idei évtől a világ vezető diagnosztikai eszközeihez is hozzájuthat minden háziorvos és házi gyermekorvos - állami támogatással.
Az E-vitamin növeli a prosztatarák kialakulásának esélyét
Egy átfogó vizsgálattal kimutatták, hogy azok a férfiak, akik E-vitamint kaptak, szignifikánsan hajlamosabbak voltak a prosztatarákra.
Feledékenység és demencia
Tempora mutantur et nos mutamur in illis (változik az idő, s változunk mi is) - hangzik a mondás, mely a külső társadalmi változások mellett az öregedés során bennünk zajló folyamatokra is érvényes. Jelen cikkben definiálni próbáljuk az öregedés fogalmát, elméleteit, a kognitív teljesítmény változásokat és a korfüggő feledékenységről, az enyhe kognitív zavarról és a demenciáról szólunk.
A Supraventrikuláris tachycardiák katéterablációs kezelése
A supraventrikuláris tachycardiák (SVT) viszonylag gyakori, sokszor perzisztens, magas kamrai frekvencia esetén életveszélyes ritmuszavarok. A ritmuszavartól függően a katéterablációs kezelés lehet első vonalbeli, vagy az antiaritmiás szerek hatástalansága esetén választandó eljárás. A beavatkozás hatásossága, illetve a szövődmények aránya függ az aritmia típusától.