Gének és diéta
Senki sem tudja megváltoztatni azokat a géneket, amelyeket az őseitől örökölt, de mindenki kiválaszthatja azt az étrendet, mellyel kedvezően befolyásolhatja az örökölt kockázatot, amivel megszületett. Két nagy nemzetközi vizsgálat azt mutatja, hogy megfelelő koszt jelentősen mérsékelheti a genetikai veszélyt, ami szív-és érbetegségekre hajlamosít.
Yona Friedman. Architecture without building. A nemépítés gyakorlata
Yona Friedman a huszadik század második felében kibontakozó városépítészeti gondolkodás egyik kiemelkedő és rendkívül sokoldalú alakja.
Az IQ tinikorban változhat
Egy friss kutatás rávilágított arra, hogy kamaszkorban az intelligencia szintje jelentősen csökkenhet vagy éppen nőhet - sokkal nagyobb mértékben, mint azt eddig gondolták. Korábbi elméletek ugyanis azt állították, hogy az IQ szint életünk folyamán nagyjából változatlan marad.
Ijesztő filmek - Nem csak Halloween estére
Igaz, Magyarországon a Halloween-i ijesztgetés még nem divat – bár egyre több tök mosolyog ránk ilyenkor. De az ijedezés lehet jó, ehhez ajánlunk néhány filmet, ezúttal a boston.com ötvenes toplistájának első tíz filmjét szeretnénk azok figyelmébe ajánlani, akik szeretik a horror virágzó műfaját.
Van az állatoknak személyiségük?
Buta kérdésnek tűnhet azok számára, akik háziállatokat tartanak. Ha elmegyünk egy parkba, ahol kutyákat sétáltatnak, már láthatjuk is a személyiségeket. Egy apró pincsi magabiztosan sétál a hatalmas kutyák harcába, míg egy Labrador például szorosan a gazdája mellett marad. A gazdik hamar személyiséget látnak a kedvenceikben, de mi a helyzet a tudománnyal? Vajon a tudósok szerint is lehetnek az állatok kalandvágyók, robbanékonyak, szorongóak, neurotikusak?
Az origami története
A japánok sok mindenhez hasonlóan, a papírhajtogatást is művészi szintre emelték. Ezt az aprólékos, kitűnő térérzéket igénylő tevékenységet nevezték el origaminak, mely elnevezés az „ori” azaz a japán hajtogatás, illetve „kami” vagyis papír szavak házasságából született. Bár a boszorkányos kézügyességet kívánó művészi papírhajtogatás ezen a japán néven vált ismertté, az origami valójában a papír szülőhazájából, Kínából ered. A kínaiak ugyanis már az első és második században is művelték, és csak a hatodik század körül terjedt el Japánban.
Családi Délelőtt: A lebegő város
Új foglalkozással várja a gyerekeket a Családi Délelőtt egy nem mindennapi kiállításon a Ludwig Múzeumban.
Mindenszentek, Halloween vagy Dios de Miertos
Sok országban különleges szokások tartoznak a mindenszentekhez. Spanyolországban például hagyományosan ezen a napon adják elő a Don Juan Tenorio színdarabot, Mexikóban ekkor kezdődik meg a Dios de Muertos.
A testmozgás mennyisége befolyásolja a sperma minőségét
A tudományos kísérletek eredményei szerint amennyiben egy pár minél előbb gyermeket szeretne, úgy a férfinak érdemes közepes mennyiségű, mérsékelt testmozgást végeznie. A tudósok ugyanis megállapították, hogy ennél több és kevesebb sport is ronthat a spermium minőségén.
Unatkozik? Vegyen lovagvárat! - Milliomos hobbik
Ha arra a kérdésre, vajon mi lehet a világ legdrágább hobbija, elhamarkodottan rávágjuk, hogy az ékszerek, ritka borok, vagy luxusautók gyűjtögetése, akkor bizony jókorát tévedünk. Ezek közül ugyanis egyik sem szerepel a legdrágább hobbik „tízes”toplistáján.
Szerepjáték és bázisugrás - Veszélyes hobbik
A hobbi szó emlegetése kapcsán leginkább valamilyen ártalmatlan, szórakoztató tevékenység jut az eszünkbe, ám néhányan nem elégszenek meg a szalvétagyűjtögetéssel vagy a vasúti makettek építgetésével. Számukra csakis olyan hobbik felelnek meg fölös idejük eltöltögetésére, melyek során sikeresen kockára tehetik pénzüket, testi épségüket, vagy akár az életüket is.
Programajánló a hosszú hétvégére!
A hosszú hétvégén is színes programok várják országszerte!
Elektromágneses hatás: hat meglepő jelenség az agyban
Bár régóta hasznosítja az emberiség, az elektromágneses mező hatásait sokan még ma sem ismerik, s így azt sem, hogy meglepő jelenségeket vált ki az emberi agyban is.