Helen Keller hűséges akitái
A következő néhány sor, Helen Keller, a történelem során elsőként főiskolai diplomát szerzett siketvak írónő és szeretett kutyáinak szívmelengető története.
Autizmust modellező egerek
A Cell tudományos folyóirat szeptember 30-i száma a University of California új kutatásáról számol be, mely során olyan autizmust modellező egeret állítottak elő, ami segítséget nyújthat a betegség tanulmányozásához és a lehetséges kezelési módszerek kifejlesztéséhez.
Louis Braille - vakírás mindenkinek!
Sokan hallottunk már a Braille írásról, tehát a vakírásról, és sokan fel is ismerjük a jeleit. Amennyire a jelbeszéd elterjedtté vált napjainkban, a vakírással is egyre több helyen találkozhatunk.
Tucatnyi érv a tojás mellett
A tojásnak sok pozitívuma van, ezeket tizenkét pontba foglaltuk össze nagy vonalakban.
Három immunológus kapott idén Nobel-díjat
Dr. Bruce Beutler, Dr. Jules Hoffmann és Dr. Ralph Steinman kapták idén a díjat, az immunrendszer működése kapcsán tett felfedezéseikért.
Gyémántok a föld mélyéről
Az óceánok mélyén lévő sziklákban lévő ásványi anyagokat találtak nagyon mélyen, a földköpenyben található gyémántokban.
Programajánló az első igazi őszi hétvégére!
Színes programok szürke időben is, tekintse át a DRportal ajánlóját!
Maratoni futás után szült
Pár órával maratoni futás után szült egy nő az Egyesült Államokban.
A nyers tojás fogyasztásának előnyei
A tojás leggyakrabban főzve vagy sütve kerül a tányérra, pedig a nyers tojás fogyasztásának számtalan előnye van: nagy mennyiségben és kiváló minőségben biztosítja a szervezet számára esszenciális tápanyagokat, valamint a test izomzatának tömegét is növeli.
A gyengébb nem az erősebb
Bár a nőket évszázadokon keresztül a gyengébb nem jelzővel illették, a BioEssays folyóiratban publikált belga Ghent University új kutatása szerint, az igazság épp ennek ellenkezője.
Mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?
Ezt a trükkös kérdést napjainkban is gyakran emlegetik, de már az ókori filozófusok is felvetették a dilemmát, a világegyetem keletkezéséről elmélkedve.
Immunrendszerünk befolyásolja a parfümválasztását
A prágai Charles University kutatói nemrégiben felfedték az okát, miért olyan nehéz másnak parfümöt választanunk, és miért végzik gyakorta az ajándékba kapott parfümök használatlanul a fürdőszoba szekrény legmélyén.
A tinik nem tudják, mennyi kalória van a gyorsételekben
Az Obesity Society éves ülésén mutatták be a kutatók azokat az eredményeket, amelyek szerint a tizenévesek bár gyakran esznek gyorséttermekben, fogalmuk sincs arról, hogy mennyi kalória van egy-egy fogásban. A legnagyobb gond pedig az, hogy többségük alábecsüli, mekkora a tápértéke például egy hamburgernek.