Bőrgyógyászat
A COVID-19 bőrgyógyászati megjelenése
Olaszország volt az egyik leginkább érintett ország és itt rendkívüli korlátozó intézkedések kerültek bevezetésre. Ráadásul számos egészségügyi dolgozó is érintett volt, ez a helyzet jelentős erőfeszítéseket követelt minden orvostól és ápolótól. A bőrgyógyász szakorvosok is a frontvonalra kerültek.
A köröm melanoma: 10 év tapasztalata
A köröm területén megjelenő melanoma ritkán fordul elő. Minél nagyobb mortalitásról számolnak be a szakirodalmak, annál nagyobb a valószínűsége, hogy az a késői diagnózissal és kezeléssel összefüggő előrehaladott betegségnek tudható be.
Mogyoróallergia: új FDA által engedélyezett gyógyszer gyermekeknek!
Az FDA engedélyezte a Palforzia elnevezésű készítményt allergiás reakciókra beleértve az anaphylaxiát, amik a földimogyoróra allergiás személyeknél fordulhatnak elő.
Migrén kockázat és psoriasis?
Egy vizsgálat szerint az USA-ban psoriasis-ban szenvedő betegek esetében nagyobb a kockázata, hogy migrén alakuljon ki.
Új korszak az atopias dermatitis kezelésében
Az atopias dermatitis (AD) kezelésében jelentős áttörések küszöbén állunk. Számos lokális terápia létezik, és egyre újabbak jönnek az aryl-hydrocarbon receptor modulátorok és a topikus Janus-kináz (JAK) inhibitorok formájában.
Súlyos fertőzések biológiai terápia mellett
Közel 400 000 beteg adatai azt mutatják, hogy a biológiai ágensek refrakter atopiás dermatitisben történő off-label alkalmazása súlyos fertőzések jelentős kockázatával járnak a szisztémás, nem biológia ágensekhez képest.
Ígéretes szerek alopecia areata kezelésére
Egy randomizált, kettős-vak, placebo-kontrollált, multicentrikus fázis II vizsgálat 24 hetes eredménye alapján két kísérleti orális Janus-kináz (JAK) inhibitor biztonságosnak és hatékonynak bizonyult közepesen súlyos – és súlyos alopecia kezelésében.
SLE-ben jelentősebb a rituximabbal szembeni infúziós reakció, mint más betegségekben
A BMC Rheumatology szakfolyóiratban megjelent kutatási eredmények szerint a rituximab infúzióval szembeni reakciós arányok az SLE-ben szenvedőknél jóval jelentősebbek lehetnek, mint más betegségekben szenvedőknél.
Conjuctivitis és a dupilumab
Egy friss tanulmány a conjunctivitis dupilumab klinikai vizsgálatokban való előfordulását és a betegség kockázati tényezőit vizsgálta. A kutatók a dupilumab AD, asthma, orrpolyppal járó krónikus rhinosinusitis és eozinofil oesophagitis (EoE) kezelésére történő alkalmazását vizsgáló placebo kontrollált tanulmányokat értékeltek.
A célzott daganatterápiák bőrt érintő mellékhatásai
A célzott daganatterápia során használt újabb gyógyszerek a bőrt, a hajat és a körmöket érintő mellékhatásokkal járnak. Ezek a mellékhatások nagymértékben befolyásolják a beteg életminőségét és a kezelés folytatását is veszélyeztetik.
Külföldön végeztetett kozmetikai műtétek szövődményei
Az Egyesült Királyságban élők egyre nagyobb számban végeztetnek kozmetikai műtéteket külföldön. A kutatás célja a betegek ez irányú döntését motiváló tényezők azonosítása valamint a műtétekkel járó komplikációkkal kapcsolatos információk begyűjtése volt.
Biológiai ágensek kockázata atópiás dermatitisben
Közel 400 000 beteg adatai azt mutatják, hogy a biológiai ágensek refrakter atópiás dermatitis kezelésére történő off-label alkalmazása a súlyos fertőzések jelentős kockázatának teszi ki a betegeket a szisztémás nem biológia ágensekhez képest.
Urticaria és a methotrexát
A Journal of the American Academy of Dermatology szakfolyóiratban megjelent összefoglaló szerint a krónikus spontán urticaria harmadvonalbeli terápiájaként használható methotrexát semmivel sem jobb, mint H1-antihisztaminok mellett alkalmazott placebo.