Diabetológia
Mit tudhatunk meg az élelmiszercímkéről és miről tájékoztat az új Nutri-Score jelölési rendszer?
Az élelmiszerjelölés fejlesztése évtizedek óta szerepel az Európai Unió célkitűzései között, ami érthető, hiszen a fogyasztóknak lehetőséget kell adni ahhoz, hogy a lehető legjobban tudják és értsék, miként illeszthető étrendjükbe az élelmiszer, amit elfogyasztanak.
Hol megy félre a gyermekeink táplálkozása?
Az anyatejes táplálás előnyei ma már köztudottak és vitán felül állnak. Szoptatáskor az anyatermészet mind a táplálék mennyiségét, mind összetételét a legoptimálisabban alakítja a csecsemő igényeihez.
Hogyan érdemes megszabadulni a túlsúlytól - a különféle fogyókúrák hatásai
Mindig aktuális téma, de mindennek apropóján talán most még többeket érdekel, hogyan tudnának a lehető legkönnyebben/leghatékonyabban/leggyorsabban megszabadulni súlyfeleslegüktől.
Csomagoljunk műanyagmentesen, de mibe?
Éppen a „műanyagmentes” júliusban járunk, amikor az átlagosnál is több szó esik a műanyagszennyezés tarthatatlanságáról és a környezetbarát csomagolási alternatívákról. Az élelmiszeriparnak és -kereskedelemnek nagy szerepe és felelőssége van abban, hogy folyamatosan új megoldásokkal álljon elő, már csak azért is, mert a csomagolásnak élelmiszerbiztonsági okokból nem lehet búcsút inteni, sőt továbbra is a biztonság marad a fő szempont – figyelmeztet a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége.
A gyermekkori D-vitamin szükségletről
A D-vitamin nem vitamin, csupán orvostörténeti okokból nevezzük így. Valójában egy, a napfény hatására az emberi szervezetben kialakuló, vagy a táplálékkal bekerülő előanyag, amiből számos lépésben aktiválódik egy szteránvázas hormon.
Covid étrend: Hogyan étkezz, ha koronavírusos vagy és utána?
A koronavírus-fertőzésből akár hónapokig is eltarthat a felépülés; s ha már gyógyulófélben is vagy, az étvágytalanság, az íz-és szaglászavar, a krónikus legyengültség és fáradtság is még sokáig veled maradhat.
Hogyan jussunk el a böjttől a húsvéti sonkáig?
A böjtölésnek többféle fajtája és célja van. A vallási böjtöket meggyőződésből, meghatározott időben, meghatározott időtartamig, szigorú vagy lazább előírások szerint végzik a hívők már hosszú évszázadok óta, így a böjtre vonatkozó előírások pontosan ismertek és általában mentesek a káros túlzásoktól.
Kincset érő anyatej
A legújabb magyar irányelv szerint a hozzátáplálás legkorábban az 5. hónap elejétől, legkésőbb a 6. hónap végén kezdhető el, de ez nem zárhatja ki a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást.
A hisztamin és hisztaminérzékenység
A köznyelvben hisztaminérzékenységnek nevezett tünetegyüttes hátterében több betegség húzódhat meg. A tüneteket a hisztamin szervezeten belüli túlzott mértékű felszaporodása váltja ki a hisztamin fokozott termelődése vagy csökkent bontása, illetve a táplálékkal történő toxikus mennyiség elfogyasztása miatt. A hisztamin okozta tünetek hasonlóak az allergiás jelenséghez, azonban ezek nem immunreakció következtében alakulnak ki. felhasználásra küldök.
Antidiabetikumok védenek a súlyos vesebetegségekkel szemben?
A ’The BMJ’ folyóiratban 2020. április 29-én közzétett tanulmányban megállapították, hogy a nátrium-glükóz kotranszporter 2 (SGLT-2) inhibitorok 2-es típusú diabetesben hozzájárulhat a súlyos vesebetegségek rizikójának csökkentéséhez.
A felnőttkori diabetes jelei már gyermekkorban láthatók?
A ’Diabetes Care’ szaklapban 2020. június 19-én közzétett új tanulmány szerint már 8 éves korban - azaz évtizedekkel előbb, mint azt valószínűsíthetően diagnosztizálják - láthatóak annak a korai jelei, hogy ha valaki sokkal hajlamosabb felnőttként a 2-es típusú diabetesre.
Az anti-TNF kezelés és az endogén inzulintermelés. 2. rész
A Buffaloi Egyetem gyermek-endokrinológus szakorvosa által vezetett kutatás során kiderült, hogy a golimumab megőrzi a béta-sejt funkciót 1-es típusú cukorbetegségben.
Az anti-TNF kezelés és az endogén inzulintermelés. 1. rész
A Buffaloi Egyetem gyermek-endokrinológus szakorvosa által vezetett kutatás során kiderült, hogy a golimumab megőrzi a béta-sejt funkciót 1-es típusú cukorbetegségben.