Gasztroenterológia
A coeliakia a major osteoporosisos törések fokozott kockázatával jár?
Egy kanadai tanulmány arra enged következtetni, hogy a coeliakia összefügg a major osteoporosisos törésekkel, függetlenül a törési kockázat becslésére alkalmas Fracture Risk Assessment Tool’) FRAX értéktől.
A hisztamin és hisztaminérzékenység
A köznyelvben hisztaminérzékenységnek nevezett tünetegyüttes hátterében több betegség húzódhat meg. A tüneteket a hisztamin szervezeten belüli túlzott mértékű felszaporodása váltja ki a hisztamin fokozott termelődése vagy csökkent bontása, illetve a táplálékkal történő toxikus mennyiség elfogyasztása miatt. A hisztamin okozta tünetek hasonlóak az allergiás jelenséghez, azonban ezek nem immunreakció következtében alakulnak ki. felhasználásra küldök.
A Covid-19 betegek vírus aktivitása és a bél-mikrobióta összetétele
Bár a súlyos akut respiratorikus distressz szindróma koronavírus 2 (SARS-CoV-2) RNS-ét kimutatták a Covid-19 megbetegedésben szenvedő betegek székletében, a vírus aktivitása és virulenciája a gastrointestinalis traktusban a betegség lefolyása alatt nagyrészt ismeretlen.
Ígéretes terápia COVID-19-ben: a hepatitis C elleni gyógyszerek?
Egy új jelentés szerint a hepatitis C vírus (HCV) okozta fertőzés kezelésére kifejlesztett antivirális szerek hatékonyak lehetnek az új koronavírus ellen is.
A PPI-kezelés fokozott töréskockázattal jár gyermekek esetén
A protonpumpa-gátlók alkalmazása összefüggésben állt a töréskockázat kismértékű, de szignifikáns növekedésével egy átfogó, svéd, regiszter alapú, 18 éven aluli gyermekeket tartalmazó kohorszban.
Kerülendő gyógyszer interakciók gastrointestinalis daganat esetén. 2. rész
Ahhoz, hogy elkerüljük a potenciálisan életveszélyes gyógyszer interakciókat gastrointestinalis (GI) daganatos betegeknél, az orvosoknak kerülniük kellene a polifarmáciát. Ha erre nincs lehetőség, akkor figyelni kell a potenciálisan veszélyes kombinációkra és monitorozni kell a nemkívánt hatásokat.
Kerülendő gyógyszer interakciók gastrointestinalis daganat esetén. 1. rész
Ahhoz, hogy elkerüljük a potenciálisan életveszélyes gyógyszer interakciókat gastrointestinalis (GI) daganatos betegeknél, az orvosoknak kerülniük kellene a polifarmáciát. Ha erre nincs lehetőség, akkor figyelni kell a potenciálisan veszélyes kombinációkra és monitorozni kell a nemkívánt hatásokat. Dr. Rachel P. Riechelmann (Onkológiai központ, São Paulo, Brazília) az ESMO (Európai Klinikai Onkológiai Társaság) 22. Gastrointestinalis Daganatok Virtuális Világkongresszusán tartott vitaindító beszédet július 4-én.
Scleroderma – sokkal több mint egy egyszerű bőrbetegség
A scleroderma kifejezés szó szerint kemény bőrt jelent, de a scleroderma sokkal több, mint egy bőrbetegség.
Mit kell tudnunk a rotavírus elleni védőoltásról? 2. rész
Mielőtt az oltóanyagok elérhetőek lettek volna az Egyesült Államokban, a rotavírus fertőzés nagyon gyakori megbetegedésnek számított, és 5 éves korra majdnem minden gyermek átesett a fertőzésen.
Rotavírus elleni védőoltás: 5 dolog, amit érdemes tudni. 1. rész
Mielőtt az oltóanyagok elérhetőek lettek volna az Egyesült Államokban, a rotavírus fertőzés nagyon gyakori megbetegedésnek számított, és 5 éves korra majdnem minden gyermek átesett a fertőzésen.
Mit kell tenni az epehólyag polipokkal?
A radiológiai vizsgálatok révén esetlegesen felfedezett epehólyag polipok kezelése máig vitatott. Az epehólyag polip észlelése radiológiai vizsgálat alkalmával problémát jelenthet a radiológusnak és annak a szakorvosnak, aki a beteget radiológiai vizsgálatra irányította.
Oesophagitis dissecans superficialis vas szulfát kezelés mellett
A gyógyszerek által előidézett oesophagitis egy jól ismert, de ritka klinikai diagnózis, és a leggyakrabban azoknál a betegeknél jelentkezik, akiknél elégtelen nyelőcső-motilitás, obstrukció vagy anatómiai eltérések állnak fenn.
Vastagbél daganat terhesség alatt: két esettanulmány
A colorectalis daganat (CRC) rendkívül ritka terhesség alatt, a becslések szerint 13 000 terhességből 1 esetben fordul elő. A CRC tüneteit, úgy, mint a hasfájást, székrekedést, hányingert és hányást általában a terhességgel járó fiziológiai változásoknak tulajdonítják.