Gyermekgyógyászat

A Kawasaki-örökség

Tomisaku Kawasaki egy japán család hetedik gyermekeként látta meg a napvilágot 1925-ben Tokyoban. A Chiba Egyetem Orvoskarán végzett, majd a gyermekgyógyászat kezdte érdekelni.

Dr. Skorán Ottó: Számomra az üzlet mindig is eszköz volt

Pályája kezdete óta kutatóorvosként dolgozott, farmakológiai és klinikai kutatásokat vezetett, társalapítója és vezetője a Svábhegyi Gyermekgyógyintézetnek, egy közelmúltban bejelentett tőkeemelés eredményeként pedig az egyik vezető hazai magánegészségügyi intézmény társtulajdonosának is mondhatja magát.

Az amerikai csecsemők D-vitamin hiánya

Egy új vizsgálat arra enged következtetni, hogy a legtöbb amerikai csecsemő esetében a D-vitamin bevitele nem felel meg a vonatkozó irányelveknek, és az utóbbi években nem változott sokat azoknak a gyermekeknek az aránya, akik megkapják a minimálisan ajánlott D-vitamin mennyiséget.

A COVID-19 pandémia és a várandósság

A várandós nők és magzataik a fertőző betegségek járványkitöréseinek idején magas kockázatú csoportot képviselnek. A szakirodalom mindezidáig 55 várandós nő és 46 újszülött esetében számolt be COVID-19 fertőzöttségről, azonban a vertikális átvitelre vonatkozóan nem áll rendelkezésre egyértelmű bizonyíték.