Ne adjunk gyümölcslevet a csecsemőknek
Az Amerikai Gyermekgyógyász Akadémia ajánlásokat fogalmazott meg a csecsemők, kisgyermekek és kamaszok helyes gyümölcslé fogyasztása kapcsán.
Az Amerikai Gyermekgyógyász Akadémia ajánlásokat fogalmazott meg a csecsemők, kisgyermekek és kamaszok helyes gyümölcslé fogyasztása kapcsán.
A CDC új beszámolója szerint 2015-ben a teljes népesség 1,2%-át, azaz mintegy 3 millió felnőttet és 470 000 gyermeket kezeltek epilepsziával.
Kutatók 29 tanulmány áttekintésével megállapították, hogy súlyos oltási reakciók ritkán, vagy soha nem fordulnak elő akkor, ha a gyermeket ismételten ugyanazzal vagy hasonló összetevőjű vakcinával oltják be.
Egy ortopéd szakorvos szerint a scoliosis rutinszerű szűrésével megelőzhető, hogy a rendellenesség kárt tegyen a gyermekek egészségében és önbecsülésében.
Az autista gyermekek nem szívesen néznek mások szemébe és általában elfordulnak attól, aki hozzájuk beszél. Egy új kutatás szerint viselkedésük ezen sajátosságát genetikai tényezők vezérlik.
A BMJ szakfolyóirat kiadásában megjelent elemzés szerint a bronchiolitisben szenvedő gyermekeknél kerülendő a pulzoxymetria.
Az Amerikai Gyermekgyógyász Akadémia új irányelvében azt ajánlja, hogy a hepatitis B vírus (HBV) elleni védőoltás első oltását a születést követő 24 órán belül adják be az újszülöttnek.
A gyermekgyógyászok szerint a csecsemőket a hirtelen csecsemőhalál (SIDS) elkerülése érdekében a hátukon fekve kell altatni.
Egy új tanulmány szerint a metformin javítja a diabetesben nem szenvedő, elhízott prepubertás korú gyermekek testtömeg indexét (BMI) valamint az elhízás érrendszerhez kapcsolódó paramétereit, a pubertás korú gyermekét viszont nem.
Egy új vizsgálat eredménye azt mutatja, hogy a szülők állítása szerint a penicillin allergiás gyermekek többségénél a penicillin allergia teszt negatív eredménnyel zárul. A Wisconsin Egyetem eredményeit a Pediatrics szakfolyóirat júliusi online kiadása közölte.
Egy új tanulmány szerint a terhesség alatt szedett multivitaminok csökkenthetik a születendő gyermek autizmusának veszélyét.
Gyermekgyógyászattal foglalkozó cikksorozatunk harmadik, befejező részében a D-vitamin pótlásával, illetve az atópiás betegségekkel foglalkozunk.
A legutóbbi kutatások szerint a Tdap csupán mérsékelt védelmet nyújt az oltás utáni első évben, és hatékonysága ezt követően gyorsan hanyatlik, évente mintegy 35%-kal.