Új vírus - Több a beteg
Az elmúlt héten 18 százalékkal többen fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, mint az azt megelőző héten, összesen 40.300-an; a kismamák oltása mellett van a szakmai kollégium, miközben újabb kismama került kórházba az új vírus szövődményeivel; a Fidesz mindenkinek ingyenessé tenné a védőoltást.
Az USA nyilvánosságra hozta az AIDS elleni nemzetközi harcra vonatkozó ötéves tervét
Az Egyesült Államok kedden nyilvánosságra hozta az AIDS elleni nemzetközi harcra vonatkozó ötéves tervét, melynek fókuszában a sürgősségi reakciók helyett a fenntartható programok állnak.
Oltás? Kösz, nem!
Csak azért, mert egy vakcina hozzáférhető, még nem jelenti azt, hogy az emberek szeretnék is beoltatni magukat – olvasható a Torontói Egyetem kutatóinak nemrég közzétett tanulmányában. Szerte a világon számos ember nincs tisztában a H1N1 elleni oltás előnyeivel sem.
A WHO megváltoztatta a HIV-kezeléssel kapcsolatos irányelveit
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új ajánlást adott ki a HIV-kezeléssel kapcsolatban, amelyben azt javasolják, hogy a gyógyszeres kezelést korábban kell megkezdeni, sőt a gyógyszert még a szoptatós anyáknak is fel kell írni.
Ellenállóvá tehet a Parkinson-kórral szemben a grelin
A gyomorban termelődő grelin hormon lassíthatja a Parkinson-kór lefolyását, de segítségével akár teljes rezisztencia is elérhető a betegséggel szemben, állítják a Yale Egyetem orvosi karának kutatói a Journal of Neuroscience-ben.
A látótérúszás és a fényvillanás retinaszakadásra, akár leválásra utal
Egy nemrég közzétett tanulmány szerint a hirtelen látótérúszás, vagy fényfelvillanás komolyabb látási problémákat jelez, mely kezeletlenség esetén akár vaksághoz is vezethet.
Új vírus - 1,7 millió ember kapott védőoltást, tizenhatra nőtt az áldozatok száma
Eddig 1,7 millióan kaptak az új influenzavírus elleni védőoltásból; a betegségen 50-70 ezren estek át; közben már tizenhatra nőtt azok száma, akiknek halála összefüggésbe hozható az új vírussal.
Az Európai Unió országaiban engedélyezték a Multaq® alkalmazását a pitvarfibrillációban szenvedő betegeknél
Az első új antiaritmiás szer, amelyet az elmúlt tíz évben engedélyeztek az Európai Unióban.
Nukleotid/nukleozid analógok (NA) a krónikus B hepatitis kezelésében
Krónikus HBV fertőzés kezelése során alkalmazható készítmények és a hatástalanság, nem kielégítő virológiai válasz, illetve a kialakuló gyógyszerrezisztencia esetén javasolható terápia módosítások áttekintése
A stroke egy újabb rizikója: a herpes zoster
A legújabb klinikai tanulmányok azt sejtetik, hogy az ischaemias és a haemorrhagias stroke rizikó 30%-al emelkedik herpes zoster megbetegedés után.
Új életmentő készüléket mutattak be Salgótarjánban
Magyarországon eddig ismeretlen életmentő készüléket mutatott be november 28-án a Palóc Mentőalapítvány vezetője, Németh Gábor és Térpál Balázs, a forgalmazó cég képviselője: a Lucas-2 fantázianevű, svéd gyártmányú, hordozható elektromos eszköz a kézi szívmasszázst váltja ki.
Az agy mérete és az intelligencia közötti összefüggés
A Londoni Egyetem Queen Mary Kutatóközpontjának tudósai szerint egy élőlény, mégha agya kisebb egy gombostűfejnél is, lehet annyira intelligens, mint más, nagyobb testű – és agyú – állatok.
Népszabadság: minden ötödik magyar depresszióssá válhat
Minden ötödik magyar depresszióssá válhat, és bár a betegség kezelésére tízmilliárdokat költ az állam, így is csak a rászorultak fele kap segítséget - írja a Népszabadság, utalva a pécsi egyetemen lövöldöző G. Ákosra, akit évek óta depressziós és skizoid tünetek kínoztak, ám komplex kezelés helyett csak antidepresszánsokat kapott.