Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társaságának VII. kongresszusa
2009. november 6-7. között a Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társasága megrendezi VII. kongresszusát.
2009. november 6-7. között a Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társasága megrendezi VII. kongresszusát.
A terhesség alatti alacsony kolinszint megnöveli az agy és a gerincvelő veleszületett rendellenességeinek kockázatát – állítják az amerikai Stanford Egyetem kutatói.
Az alábbiakban ismertetjük az SLE-s nőbetegek által szedett hormonális fogamzásgátlók thrombotikus eseményekre gyakorolt hatásával kapcsolatban zajlott vizsgálatok eredményeit. Az első két vizsgálattal kapcsolatban megjegyzendő, hogy csak antiphospholipid antitesttel rendelkező nőbetegeket vontak be a vizsgálatokba.
A hormonális fogamzásgátló szerek és a betegség aktivitása közötti összefüggés vizsgálata céljából kettő randomizált kontrollált vizsgálat zajlott.
2009. október 24-28. között Berlinben immár 9. alkalommal megrendezésre kerül a perinatológiai világkongresszus.
Egy friss tanulmány szerint a terhes nőknél a nyári hónapokban nagyobb számban fordul elő a magzatvíz mennyiségének kóros csökkenése (oligohydramnion) a kiszáradás miatt.
Egy kedden közzétett tanulmány szerint a magas vérnyomást okozó rendellenességekben szenvedő terhes nők esetében mesterségesen be kell indítani a szülést, amint a terhesség eléri a 37. hetet.
A szisztémás lupus erythematosus egy súlyos autoimmun kórkép, melynek pontos etiológiája a mai napig nem tisztázott. A betegség prevalenciája nőknél jelentősen magasabb, a nő:férfi arány 10-12:1. A kutatások szerint több populáció esetében is a reproduktív korban a legmagasabb az SLE incidenciája.
A testmozgás még azoknak a várandós hölgyeknek is javasolható, akik korábban nem mozogtak rendszeresen – állítja a Journal of the American Academy of Orthopaedic Surgeons augusztusi száma.
2009. szeptember 3-5. között Nyíregyházán megrendezésre kerül a Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság X. Nemzeti Kongresszusa.
Október 15 és 17 között Debrecen fog helyszínéül szolgálni a Magyar Nőgyógyászok Endoszkópos Társaságának XIII. kongresszusának.
A randomizált kontrollált vizsgálatokat összehasonlítva az eredmények eltérőek. 1978-ban Hershey és Quilligans mindkét technikát elfogadhatónak tartotta, az extraabdominális technika esetében beszámolt a magasabb arányban előforduló hányingerről és a kevesebb vérvesztésről.
Manapság már minden ötödik gyermek császármetszéssel jön világra. Több mint ötvenezer szülés kiértékelése után az orvosok aggódva tekintenek erre az arányra: a genfi egyetem kutatói ugyanis arra jöttek rá, hogy a császármetszés megkétszerezi a csecsemő halálának esélyét.