Vélemény
Gondolatok az emberi test működéséről – Dr. Kiss György a gyógyászatban szükséges paradigmaváltásról
A természettudományokban - Bolyai, Planck, Bohr, Schrödinger, Tesla munkásságának köszönhetően - lezajlott paradigmaváltás nyomán merőben máshogy látjuk az anyagi valóság működését, mint egy-két évszázaddal korábban. Az új felfedezések egyre világosabban mutatják, hogy életünket ugyan a háromdimenziós térben és a lineáris idő keretei között éljük le, viszont az emberi szervezet működése – hasonlóan a fizikai világ más struktúráihoz – más szabályok szerint megy végbe. Az emberi orvoslásban is mielőbb szükséges a paradigmaváltás
Három oka a csendes hypoxiának Covid-19 alatt. 1. rész
Egészségügyi mérnökök számítógépes modellezéssel kutatják a Covid-19 megbetegedésben szenvedő betegek alacsony véroxigén szintjeit. A tudósok még mindig azon dolgoznak, hogy megfejtsék azt a rejtélyt, hogy az új koronavírus hogyan támadja meg a tüdőt és a szervezet egyéb részeit.
Egyetlen beteget sem lehet majd elküldeni
Átfogó felújítások kezdődhetnek jövőre a budapesti kórházakban, hogy néhány éven belül végre 21. századi körülmények között gyógyíthassák a betegeket. Mindez nem kis felfordulással jár majd, új kórházépületek nőnek ki a földből, sok régit korszerűsítenek, és talán lesz olyan is, amit lebontanak - írja a magyaridok.hu.
Káros és abszurd az orvosi toplista
A Haszon magazin több tucat szakorvos, kórházigazgató, intézetvezető, orvosigazgató, és az Egészségügyi Szakmai Kollégium véleménye alapján nemrég összeállított egy listát a legjobb magyarországi orvosokról. A 100-as listán szereplő egyik orvos szerint azonban komoly bajok vannak a listával; többek között nem veszi figyelembe a betegek véleményét és a külföldön dolgozó magyar szakemberek munkáját.
Angliai állását hagyta ott egy ezerfős faluért az elismert magyar orvos
A magyar orvosok hazatelepítését szorgalmazó kormányzati törekvés működni látszik a Komárom-Esztergom megyei Kömlődön. Az Angliából hazatelepülő orvost, dr. Lobmayer Pétert választotta meg a falu képviselő-testülete háziorvosnak. Vele készített interjút a kemma.hu a kint töltött évekről, a hazaköltözés okairól és a magyar egészségügyről.
Ideje van az örömnek
Mint minden általánosítás, ez is túlzás, de sajnos van benne jó adag igazság: nem lennénk magyarok, ha feltétlenül és felhőtlenül mindannyian örülni tudnánk valaminek, aminek örülni lehet. Most éppen annak, hogy hosszú évek után ismét emelkedik az orvosok és a nővérek bére. Mégpedig jelentősen: a doktoroké két év alatt több mint kétszázezer forinttal, az ápolóké 2019-re csaknem a 2012-es szint kétszeresére.
Járni jár, csak nem nagyon jut
Európa történetében a 20. század második felében volt egy rövid, boldog időszak, amikor azt hittük, hogy megvalósulnak az utópiák, és eljő a kor, midőn „a bőség kosarából mindenki egyaránt vehet”, azaz a jóléti állam nem illúzió, hanem a gazdasági növekedés és a kulturális fejlődés következtében realitássá válik.
Adatvédelmi kérdések az EESZT bevezetése kapcsán
Az EESZT bevezetéséhez köthető adatvédelmi veszélyekre hívta fel a figyelmet dr. Balla Szilárd ügyvéd a Medical Tribune, az Infotér Egyesület és a Szinapszis Kft. április 26-ai PharmaInfoTech (PIT 1.0) elnevezésű konferenciáján.
Az aranyóra és a betegbiztonság
Rácz Jenő szerint a betegellátás olajozottabbá és biztonságosabbá tehető az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) tervezett bevezetésével. Az exminiszter a Medical Tribune, az Infotér Egyesület és a Szinapszis Kft. április 26-ai PharmaInfoTech (PIT 1.0) elnevezésű konferenciáján beszélt minderről.
"Orvosbáró vagyok, de sosem vettem fel hálapénzt"
A hazai kórházban fekvők száma nem tűnik soknak, azonban a magyar beteg túl hosszú ideig fekszik a kórházakban – mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség alelnöke a Világgazdaság és a Heim Pál Alapítvány egészséggazdasági konferenciáján.
Lyukas zsákba nem teszünk pénzt
Át kell szervezni a fővárosi kórházi rendszert, mert ezzel nemcsak jobb ellátás biztosítható a központi régióban élőknek, de komoly hatékonysági tartalékok is felszabadíthatók – állítja a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet főigazgatója. Bodnár Attila szerint az új struktúrában saját intézménye alkalmas arra, hogy a dél-pesti régió központi kórháza legyen.
Interjú a Kórházszövetség új elnökével
Vissza kell adni az egészségügyben dolgozók társadalmi megbecsültségét – véli dr. Svébis Mihály, a megyei kórház főigazgatója, akit a napokban választottak meg három évre a Magyar Kórházszövetség elnökének.
A kórház veszélyes hely
Húsz-harminc kórház bezárásával hatékonyabbá lehetne tenni a magyar egészségügyet, ami igazából jobb helyzetben van, mint ami a magyar gazdaság állapotából következne. Ezt mondja Mihályi Péter közgazdász, egyetemi tanár, aki szerint a vasút és a rendőrség jobban elmarad az osztrák színvonaltól, mint az egészségügyi ellátás. Mégsem szívesen küldené szeretteit kórházba, a világon sehol - írja a vg.hu.