Debreceni Egyetem
Debrecenbe "költöznek" a jövő gyógyszerei
Május 23-25 között Debrecen ad otthont a gyógyszerésztudomány legnagyobb hazai konferenciájának. A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának több oktatója és kutatója is előad majd a Congressus Pharmaceuticus Hungaricus nevű eseményen, ahol főként a gyógyszerészet jövője és a gyógyszerészeti tudományok legújabb eredményei lesznek a témák.
Robotsebészeti központot adtak át a Debreceni Egyetemen
Az egyetemi fejlesztések újabb mérföldköveként robotasszisztált sebészeti rendszert helyeztek üzembe kedden a Debreceni Egyetem klinikai központjában.
Új kutatás arról az étrend a rák közti kapcsolatról
A táplálkozás és a tumorok kialakulásának kockázata közötti kapcsolatot vizsgálták az állatvilágban a Debreceni Egyetem munkatársainak közreműködésével. A hidrákon és zebrahalakon végzett kísérletek kimutatták: az étrend korlátozása megakadályozta vagy lassította a rák kialakulását.
Országosan egyedülálló retinasebészeti műtőt adtak át Debrecenben
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szemklinikáján kialakított új műtőben a csúcstechnológiás eszközök használatával biztonságosabban és rövidebb idő alatt végezhetők el a retinasebészeti operációk.
Biztonságosabb onkológiai terápia
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában végeztek speciális sugárkezelést az Elekta legmodernebb, kép-, és felszínvezérléssel felszerelt lineáris gyorsítójával. A rendszerrel a terápia rendkívül nagy pontossággal végezhető, így biztonságosabb és minimális a mellékhatások kialakulásának veszélye.
Meddőségi központot adtak át a Debreceni Egyetemen
Meddőségi központot adtak át kedden a Debreceni Egyetemen – a modern műszerekkel felszerelt létesítményt százmillió forintos beruházással egy felújított villában alakították ki.
Egészségipari központ jött létre a Debreceni Egyetemen uniós forrásból
Multidiszciplináris egészségipari központot alakítottak ki a Debreceni Egyetemen (DE), innovatív egészségipari technológiákat és termékeket fejlesztettek egy hároméves programban.
Sikeres az új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában egy éve elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet korábban csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással tavaly május óta 13 neuroendokrin daganatban szenvedő beteget kezeltek Debrecenben. A Lutathera kezelés hatékony gyógymód a későn felfedezett, áttétet képzett tumorok esetében, alkalmazásával jelentősen meghosszabbítható a betegek élete.
Terápiás szobát alakítottak ki a debreceni gyermekklinikán
A Gyermekklinika Alapítványa " Gyermekeinkért" alapítvány részére egy felszerelt fejlesztőszobát, úgynevezett CsodaSzobát adományozott a CsodaCsoport Alapítvány több mint 11 millió forint értékben.