bőr
Tényleg szükség van külön női és férfi bőrápoló termékekre?
Valóban teljesen eltérő bőrápolási termékekre van szükségük a nőknek és a férfiaknak, vagy csupán a kozmetikai ipar akarja ezt elhitetni velünk?
Öregít a kávé?
A kávéfogyasztás számtalan előnnyel bír, ám a szakemberek figyelmeztetnek, hogy bizonyos esetekben öregíthet.
Csiganyálka a szép bőr titka?
A csigák által kiválasztott nyálka (csiga mucin) hasznos fehérjék és szerves vegyi anyagok összetett keverékét tartalmazza, amelyek bőrre kenve öregedésgátló, hidratáló és gyulladáscsökkentő hatásúak.
Kollagén a kozmetikában- vajon tényleg hatásos, vagy csak divat?
A kollagén szerveztünk igen fontos építőköve, mely az emberi testben a legnagyobb százalékban megtalálható fehérje. Többek között a bőr rugalmasságáért felelős, így nem csoda, hogy számos kozmetikai termékben fellelhető. De vajon mennyire hatásosak ezek a szerek?
Dermatológusok: két évtized alatt megduplázódott a magyarországi bőrrákos esetek száma
Két évtized alatt megduplázódott a magyarországi bőrrákos esetek száma, és a betegek negyede még mindig későn fordul orvoshoz - közölte a Magyar Dermatológiai Társulat (MDT), amely kedden online sajtókonferencián hívta fel a figyelmet a rendszeres önellenőrzés és bőrgyógyászati vizsgálat fontosságára.
A bőrgyógyászati kezelések szemészeti szövődményei
A helyi kortikoszteroidok relatív felszívódása, amelyek szürkehályogot és glaukómát okozhatnak, 300-szor nagyobb a szemhéjakon, mint a talpbőrön.
Methotrexát és bőrrák kockázat?
A methotrexátot szedő pikkelysömörös betegeknél 2,8-szor nagyobb valószínűséggel alakult ki nem-melanomas bőrrák, mint azoknál, akik nem szedték a gyógyszert. A methotrexátot szedő betegeknek a kezelés ideje alatt rendszeres bőrvizsgálatot kell végezni.
Javult az előrehaladott melanómás betegek öt éves túlélési esélye
Lényegesen meghosszabbodott az áttétes melanómás betegek túlélési esélye Magyarországon. Az elmúlt években ugyanis több új terápiás és kezelési lehetőséget vezettek be hazánkban – mondja dr. Holló Péter, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika igazgatója, aki hozzátette azt is: a betegség kezelése továbbra is akkor a leghatásosabb, ha korai stádiumban észlelik.