technológia
A fitneszalkalmazások táplálhatják a rendellenes étkezési szokásokat?
Egy új kutatás a diétát segítő alkalmazások és a táplálkozási zavarok, a testképhez kapcsolódó érzelmek és a túlzó testmozgás közötti kapcsolatot vizsgálta.
Optimalizált gyógyulás: a feltörekvő gyászfeldolgozó alkalmazások és az adatvédelem
A gyász az emberi élet elkerülhetetlen része. Az utóbbi évek technológiai fejlődésének hála pedig már mobiltelefonos applikációkhoz is fordulhatunk segítségért egy családtagunk, vagy barátunk elvesztésekor. Azonban mindez az adatvédelem szempontjából aggasztó kérdéseket vet fel.
A képernyő előtt töltött idő jó hatással is lehet a gyermekekre
A digitális korban a szülői szerepvállalás olyan, mintha a vélemények és tanácsok útvesztőjében navigálnánk. A képernyőidővel kapcsolatos vélekedéseket gyakran szigorú eszközkorlátozások vagy egyenes tiltások uralják. Az egymásnak ellentmondó iránymutatások pedig tovább terhelik a családokat.
Kényelmes és praktikus: egészségügyi adatok kinyerésére és továbbítására képes okospólót fejlesztenek Pécsen
A tervek szerint a sokoldalú ruhadarab prototípusa jövő tavaszra készülhet el.
Alkalmazások, melyek segítenek a stressz kezelésében és csökkentésében
A stressz elkerülhetetlen, a mindennapi életünk szerves része. Ha nem vagyunk képesek megfelelően kezelni vagy ha túl sok gond szakad a nyakunkba, fontos, hogy megpróbáljuk valahogy csökkenteni a mértékét. Ebben több applikáció is a segítségünkre van.
Pszichológushoz kell mennie a ChatGPT-nek?
Amerikában van, ahol már a mesterséges intelligencia dönt a bíró helyett bizonyos szabadlábra helyezési kérelmek elbírálásakor. Vajon elfogulatlanabb a gép, mint az ember? Vagy hasonlóan viselkedik, mert emberek tanították emberi adatokon? Mit tehet a pszichológia az MI tökéletesítésében?
A mesterséges intelligencia árulta el a III. világháború kezdetét
Az Amazon okoseszköze szerint még idén kitör a III. világháború.
Robottechnológiát tervez befogadni az állami egészségügy
Innovatív diagnosztikai és terápiás eljárások finanszírozása miniszteri rendelet címmel jelent meg a napokban a Belügyminisztérium oldalán egy friss előterjesztés, amelyet az érintettek augusztus 3-ig véleményezhetnek a társadalmi egyeztetés keretében.
Csináltak egy karóra méretű atomórát, 100-szor pontosabb is lehet a mostaniaknál
Miniatűr, karórához hasonló méretű atomórát fejlesztettek ki az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet mérnökei. Ha sikerül kalibrálni, az a most használatos eszközöknél tízszer, vagy akár százszor pontosabbakat eredményezhet.
Megépítették a robotméhet, ami minden irányba képes repülni
Az amerikai Washingtoni Állami Egyetem mérnökeinek szerkezete, a Bee++ képes minden irányba mozogni, így a jövőben már csak a súlyából kellene lefaragni egy kicsit.
Betolták az fMRI-gépbe az önkénteseket, a mesterséges intelligencia kiolvasta, mire gondolnak
A Texasi Egyetem kutatói egy olyan algoritmust fejlesztettek ki, ami képes az ember agyi tevékenysége alapján megmondani, hogy mire gondol az illető.