AI
AI-alapú biomarkerek a petefészekrák diagnosztizálásához
Újabb bizonyítékok támasztják alá a mesterséges intelligencia (AI) lehetséges alkalmazását a nem invazív vér biomarkerek felderítése terén. A mesterséges intelligencia közreműködésével kapott vér biomarkerek diagnosztikai értéke azonban a petefészek daganatok (OC) esetében továbbra is ellentmondásos.
Egy AI-technológia akár hat évvel is felgyorsíthatja a gyógyszerfejlesztést
A tudósok egy „forradalmi” mesterséges intelligencia technológiát fejlesztettek ki, amely képes pontosan megmutatni, hogy a rákos sejtek hogyan reagálnak az új gyógyszerekre, egyszerűen az alakjuk változásának megfigyelésével.
Mesterséges intelligenciamodellek megmutatják, hogyan fejlődött az agy 320 millió év alatt
Az emberi agy az egyik legösszetettebb struktúra a természetben, eredete pedig több százmillió évre nyúlik vissza. Egy új tanulmány, mesterséges intelligenciamodellek segítségével tárja fel az agy evolúcióját.
Egyes tudósok szerint létezik egy „harmadik állapot” élet és halál között
Létezésünk biológiai ciklusa viszonylag egyszerűnek tűnik: megszületünk, élünk, meghalunk. De ha a létezést a sejtek szintjén vizsgáljuk, a dolgok érdekesebbé válnak.
A mesterséges intelligencia évekkel a diagnózis előtt képes megjósolni a mellrák kockázatát
Az Egészségügyi Világszervezet szerint 2022-ben 670 000 nő halt meg mellrákban, ami a legtöbb országban a leggyakoribb rákos megbetegedés a hölgyek körében.
Egy tanulmány szerint, az agyunk úgy dolgozhatja fel a nyelvet, mint a chatbotok
Egy nemrégiben készült tanulmány lenyűgöző hasonlóságokat talált abban, ahogyan az emberi agy és a mesterséges intelligencia modellek feldolgozzák a nyelvet.
Egy AI-alapú eszköz biopsziás képekből képes előre jelezni a génaktivitást a rákos sejtekben
A klinikusok egyre inkább az alapján választják ki, hogy mely rákellenes kezeléseket ajánlják betegeiknek, hogy a daganat mely géneket használja a növekedés és a terjedés elősegítésére. Ezen információkhoz való hozzáférés azonban gyakran költséges és időigényes munkát igényel. Kutatók a mesterséges intelligenciához fordultak, hogy megoldhassák ezt a problémát.
A legjobb magyar kórházak a mesterséges intelligencia szerint
A ChatGPT meglepően részletes listát készített arról, hogy a számára rendelkezésre álló információk alapján melyik a tíz legjobb hazai kórház.
Egy mesterséges intelligenciával hajtott EKG-modell hatalmas segítséget nyújthat a diagnosztikában
Az AIRE egy olyan fejlett mesterséges intelligencia, amely pontosan megjósolja a szívbetegségek kockázatát és a halálozást is.
Kényelmes és praktikus: egészségügyi adatok kinyerésére és továbbítására képes okospólót fejlesztenek Pécsen
A tervek szerint a sokoldalú ruhadarab prototípusa jövő tavaszra készülhet el.
Egy eszköz, ami minden eddiginél gyorsabban segít azonosítani az agydaganatokat
Az orvostudományban a gyors, hatékony és hibátlan munkavégzés jelentheti a különbséget élet és halál között. A kutatók által fejlesztett Sturgeon a sebészet egyik legnehezebb ágában nyújthat segítséget.
Ezek az országok használhatják fel legjobban az MI-t
Mesterséges intelligencia-készültség tanulmányt készített az egyes országokról a Nemzetközi Valutaalap, az IMF. A készültségben élen járó országok felkészültebbek az MI lehetséges előnyeinek kihasználására, és a vele járó kockázatok kezelésére.
Digitális szűrőprogram indul a Balatonnál
Balatonfüreden indul az Egészségpart digitális szűrőprogram (2024. június végén) - A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság 2021 nyarán indította útjára digitális egészségügyi szűrőközpontját.