PCOS

Topiramát és metformin az elhízás szabályozására policisztás ovárium szindrómában

A policisztás ovárium szindróma (PCOS) gyakran elhízással jár, a testsúly kordában tartása pedig javíthatja az endokrin, illetve kardiometabolikus jellemzőket. Egy kutatás célja annak értékelése volt, hogy a topiramát (TPM) alkalmazása a metformin (MTF) mellett milyen hatással van a testsúly szabályozására, valamint a hormonális és metabolikus értékekre PCOS-ben szenvedő nők esetében.

Evészavar és polycisztás ovárium szindróma

A polycisztás ovárium szindróma (PCOS) összefüggésbe hozható az étkezési rendellenességekkel, de a korábbi meta-analíziseket az alacsony számok korlátozták. Egy friss szakirodalmi áttekintés és meta-analízis értékelte a rendellenes evészavarok előfordulási gyakoriságát PCOS-ben szenvedő és nem szenvedő nők körében.

A policisztás ovárium szindróma és az agyi egészség mutatóinak összefüggései

A policisztás ovárium szindróma (PCOS) egy gyakori reprodukciós rendellenesség, ami az élet korai szakaszában kedvezőtlen kardiometabolikus profillal jár együtt. Egyre több bizonyíték köti össze a kardiovaszkuláris kockázati tényezőket, például a cukorbetegséget és a magas vérnyomást a kognitív öregedés felgyorsulásával. Kevesebbet tudunk azonban a PCOS-ről és az agy egészségével való kapcsolatáról, különösen a középkorúak esetében. Egy vizsgálat célja z volt, hogy elemezze a PCOS és a középkorú személyek kognitív funkcióit, valamint az agyi MRI leletek közötti lehetséges összefüggéseket.

A policisztás ovárium szindróma rövidebb élettartammal jár?

A policisztás ovárium szindróma (PCOS) újabb adatok szerint megrövidítheti a nők élettartamát. A közel 10.000 PCOS-ban szenvedő nő és kontrollcsoport bevonásával végzett finnországi vizsgálatban a PCOS-ban szenvedő nők átlagosan egy évvel korábban haltak meg, mint a hasonló korú társaik, elsősorban a keringési rendszer betegségei, daganat és cukorbetegség miatt.