WHO
Vietnám felszámolta a trachomát mint közegészségügyi problémát
A trachoma a vakság vezető oka világszerte. Hatalmas eredmény az egészségügyben, hogy Vietnám sikeresen felszámolta a betegséget mint közegészségügyi problémát.
WHO jelentés: egyre több kamaszt veszélyeztett a közösségi média függőség
Az Egészségügyi Világszervezet legfrissebb jelentése szerint a kamaszok körében 7-ről 11 százalékra nőtt azoknak az aránya, akiknél kifejezetten problémásnak nevezhető a közösségi média használata.
VI. Betegbiztonsági Világnapi Konferencia
Idén is megrendezésre kerül a WHO által meghirdetett Betegbiztonsági Világnap alkalmából a Betegbiztonsági Világnapi Konferencia.
Hamis diabétesz elleni gyógyszereket forgalmaznak
Az Egészségügyi Világszervezet kiadott egy közleményt arról, hogy Európa szerte hamis diabétsz elleni gyógyszerkészítmények kerültek forgalomba.
Úttörő gyógyszer a világ legveszélyesebb kórokozói ellen
A HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont (HUN-REN TTK) kutatói olyan szupramolekuláris peptid antibiotikumot terveztek, amely felveheti a harcot a hagyományos antibiotikumoknak ellenálló szuperbaktériumok ellen.
Június 14. a Véradók Világnapja
Éppen húsz éve ünnepelte a világ első alkalommal a Véradók Világnapját, amely nemzetközi egészségügyi szervezetek, köztük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kezdeményezésére jött létre. Azóta minden évben ezen a napon azokra az önkéntes véradókra és plazmaadókra irányul a figyelem, akik a donációjukkal létfontosságú kezelésekhez segítik hozzá a rászorulókat.
A WHO szerint számos gyógyszer összefüggésbe hozható a gyermekek súlyos bőrreakciójával
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatbázisának elemzése szerint a Stevens-Johnson-szindrómával (SJS)/toxikus epidermális nekrolízissel (TEN) összefüggésbe hozott leggyakoribb gyógyszerek az antiepileptikumok és a fertőzésellenes szerek voltak gyermekeknél.
Jóval magasabb a légszennyezettség Európában, mint az egészséges határérték
A légszennyezettség Európában jóval meghaladja az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által ajánlott szinteket, ami jelentős veszélyt jelent egészségünkre. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) legfrissebb levegőminőség-egészségügyi felmérése szerint 253 ezer haláleset elkerülhető lett volna az Európai Unióban, ha a finomrészecskék koncentrációja megfelelt volna a WHO ajánlásainak.
WHO-jelentés: 2050-re a rákos megbetegedések száma a világon 77%-kal fog megugrani
A WHO szerint nem csak a világ magas és alacsony jövedelmű régiói között vannak nagy különbségek a rák ellátása terén, hanem az országokon belül is.
Szijjártó Péter: hamarosan Budapestre látogat a WHO főigazgatója
Hamarosan Budapestre látogat Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egyészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Figyelmeztet a WHO: aggasztóan nő a kolerás betegek száma
A kolera történelmünk egyik legpusztítóbb betegsége, mely rengeteg ember halálát okozta. A WHO nemrégiben igen rossz híreket közölt, ugyanis a világon tavaly több mint kétszeresére nőtt a megbetegedések száma az előző évihez képest.
Vezető orvosi portálok top cikkei - nemzetközi lapszemle-összeállítás
Nemzetközi lapszemle-összeállításunkat a vezető orvosi portálok anyagaiból válogattuk. A cikkeket teljes terjedelmükben angolul olvashatják.
Ha sok fehérjét eszünk, depressziósabbak leszünk
A táplálkozási szokások és a depresszió kapcsolatát vizsgálja egy, a közelmúltban publikált kutatás, melyben több mint hatvanezer ember adatait elemezve a Semmelweis Egyetem kutatói új összefüggéseket tártak fel a boldogsághormonként ismert szerotinin szintje és a bevitt táplálék között.