WHO

A WHO prioritásként kezeli az endemikus patogéneket az oltóanyag-fejlesztés szempontjából

A vakcinák fejlesztését hagyományosan a befektetők pénzügyi megtérülési lehetőségei, a járvány kitörések és az újonnan megjelenő betegségekre való konkrét összpontosítás vezérli. Egy új, szisztematikus megközelítés célja a kórokozók társadalmi-gazdasági és közegészségügyi kritériumok alapján történő rangsorolása volt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által vezetett csoport a Bill & Melinda Gates Alapítvány finanszírozásával közzétette azon endémikus kórokozók listáját, amelyek ellen sürgősen új vakcinákra van szükség.
2025.01.29. Egyéb

Tényszerűen az USA WHO-ból való kilépési szándékáról

A WHO és az Egyesült Államok kapcsolata az évek során több változáson ment keresztül, különösen a 2020-as évben, amikor Donald Trump kritizálta a szervezetet a COVID-19 kezelése miatt, és a kilépés lehetőségét is kilátásba helyezte. 2025-ben, Trump újra beiktatásával, a kilépési szándék ismét előtérbe került, ami komoly hatással lehet a globális egészségügyi együttműködésre.
2025.01.23. Hírek

Június 14. a Véradók Világnapja

Éppen húsz éve ünnepelte a világ első alkalommal a Véradók Világnapját, amely nemzetközi egészségügyi szervezetek, köztük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kezdeményezésére jött létre. Azóta minden évben ezen a napon azokra az önkéntes véradókra és plazmaadókra irányul a figyelem, akik a donációjukkal létfontosságú kezelésekhez segítik hozzá a rászorulókat.
2024.06.13. Hírek

Jóval magasabb a légszennyezettség Európában, mint az egészséges határérték

A légszennyezettség Európában jóval meghaladja az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által ajánlott szinteket, ami jelentős veszélyt jelent egészségünkre. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) legfrissebb levegőminőség-egészségügyi felmérése szerint 253 ezer haláleset elkerülhető lett volna az Európai Unióban, ha a finomrészecskék koncentrációja megfelelt volna a WHO ajánlásainak.
2024.05.31. Hírek