covid
Meglepő felfedezés: a súlyos COVID fertőzés zsugoríthatja a tumorokat
Egy lenyűgöző új tanulmány, amely a Journal of Clinical Investigation című folyóiratban jelent meg, a súlyos COVID-fertőzés egy váratlan lehetséges előnyét tárta fel: segíthet a rák zsugorodásában.
A Covid nem csupán az egészségügyi hatásaival alakítja az életünket
Egy új tanulmány szerint a vírus az egészségünkön kívül is, még számos másik területen is képes befolyásolni a mindennapokat.
A hosszú COVID: normális CT-felvétel rendellenes tüdőperfúzióval?
Egyes betegeknél, akik a COVID járvány első hullámában akvirált enyhe fertőzés után még legalább 12 hónapig fertőzés utáni tüneteket mutattak, kóros tüdőperfúzió látható annak ellenére, hogy a CT-felvételeken eltérés nem igazolódott. Az Európai Légzőszervi Társaság (ERS) 2024. évi nemzetközi kongresszusán részt vevő kutatók további kutatásokat sürgetnek ezen a téren, hogy megértsék a rendellenességek mechanizmusát, és hogy lehetséges kezelési lehetőségeket találjanak ezeknek a betegeknek.
Pécsi virológusok jelentős eredményt értek el a koronavírus eredetének kutatásában
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratórium (VNL) közleménye szerint munkatársaik egy nemzetközi összefogás keretében érték el a nem várt eredményt.
Bevethető lehet egy onkológiában használt gyógyszer? - Áttörés jöhet a koronavírus elleni küzdelemben
Az ősz beköszöntével ismét emelkedik a koronavírusos megbetegedések száma Magyarországon. A Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központjának legújabb adatai alapján az augusztus utolsó hetétől szeptember végéig begyűjtött minták kicsivel több mint felében igazolták a koronavírus-fertőzést. A HUN-REN kutatói most úgy tűnik, új bevethető gyógyszert találtak a COVID-19 elleni küzdelemben.
Nő a Covid megbetegedések száma Magyarországon
A Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központjának adatai szerint, augusztus utolsó hetétől szeptember utolsó hetéig gyűjtött minták valamivel több mint fele volt Covid-fertőzést igazolt.
Az állatoknál is egyre gyakoribb a koronavírus
Kétségtelen, hogy az elmúlt évek világrengető eseményei közé tartozik a koronavírus kirobbanása, amely hosszú ideig rettegésben tartotta a világ lakosságát. Bár tény, hogy mostanra úgy tűnik, a Covid-19 sokkal kevesebb fertőzést okoz az embereknél, az állatvilágban egyre többször mutatják ki a vírus jelenlétét.
Egy kutatás szerint csökkenthető az enyhe depresszió
Egy ausztrál kísérlet keretei között azt vizsgálták, hogy a koronavírus-járvány idején hogyan változott az emberek mentális állapota. Annak ellenére, hogy többen is enyhe depresszióval küzdöttek, kutatók szerint az még nem feltétlenül esik a mentális zavar kategóriába. A kísérletben 182-en vettek részt, két csoportra osztva, összesen hat terápiás alkalom során azt vizsgálták, vajon az életmódbeli változtatások mennyire befolyásolják a mentális állapotot.
Csökken a hosszú Covid kialakulásának kockázata
Egy amerikai veteránok körében végzett tanulmány alapján a hosszú Covid kialakulásának a kockázata folyamatosan csökken a világjárvány kezdete óta. Míg a delta hullám idején 10,4% volt a kialakulás valószínűsége, az omikron-hullám idején ez 3,5%-ra csökkent - közölték a Washington University School of Medicine és a Veterans Affairs St. Louis Health Care System kutatói.
Nincs összefüggés a COVID-19 elleni védőoltás és a halvaszületés között
Egy új, az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja által finanszírozott tanulmány szerint a Yale és 11 másik intézmény kutatói „nem találtak összefüggést a COVID-19 elleni védőoltás és a halvaszületés között”.
Emelkedett az örökítőanyag koncentrációja a szennyvízben
Emelkedett a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ csütörtökön a honlapján.
A COVID-19 során fellépő, súlyos tüdőfertőzés szívkárosodást okozhat
A SARS-CoV-2, a COVID-19-et okozó vírus károsíthatja a szívet anélkül is, hogy közvetlenül megfertőzné a szívszövetet – állapította meg egy, a National Institutes of Health (NIH) által támogatott tanulmány.
Az Európai Gyógyszerügynökség ismétlő oltások beadását javasolja
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) ismétlő oltások beadását javasolja a 2019-ben megjelent, új típusú koronavírus egy újabb, JN.1 jelű vírusváltozata elleni hatékonyabb védekezés érdekében - tájékoztatott az uniós ügynökség kedden.