covid
Észlelés és memória változás Covid-19 után
A 2019-es súlyos akut légzőszervi szindróma 2-es koronavírusa (SARS-CoV-2) által okozott betegség (Covid-19) utáni kognitív tünetek jól ismertek. Nem világos, hogy léteznek-e objektíven mérhető kognitív deficitek, és hogy ezek mennyi ideig maradnak fenn.
A hosszú COVID-fáradtság a mitokondriumok hibás működéséhez kapcsolódik
Világszerte legalább 65 millió ember szenved a hosszú COVID szindrómától és annak tüneteitől. A hosszú COVID leggyakoribb tünetei közé tartozik a megerőltetés utáni rossz közérzet, a kognitív zavarok, az agyi köd, az alvászavarok és a fáradtság, amelyek súlyos hatással lehetnek az egyén életére.
Sikeresen zárult a koronavírushoz kapcsolódó project a PTE-n
A kutatási eredmények lehetővé teszik a krónikus, súlyos állapotok kialakulásának előrejelzését.
A monovalens új COVID-vakcinák kiszorítják a korábbi kétkomponensű vakcinákat
A COVID-vakcinák idén új formulát kapnak az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) 2023. szeptember 11-én bejelentett döntése szerint, ami a jelenleg keringő változatokra összpontosítja az erőfeszítéseket. A lépés kiszorítja a forgalomból a tavalyi kétkomponensű vakcinákat, mivel azok használatát a továbbiakban nem engedélyezik az Egyesült Államokban.
A Coviddal kórházba kerülők 20%-a 3 év alatti gyerek – a szakértők szerint nem veszélytelen a most terjedő vírus
Ráadásul Duda Ernő professzor szerint csak szervátültetettekből több van, mint amennyi új oltóanyag jött, és akkor nem beszéltünk a daganatos betegekről. Rusvai Miklós szerint ugyanakkor olyan alacsony az oltási hajlandóság, hogy ez is túlbiztosításnak tűnik.
Stagnál a stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja, ám keményít az influenza
2023. december 11 – 17. között az országban 40 200 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 295 600 fő akut légúti fertőzés tüneteivel.
A koronavírus legújabb variánsáról jelentett a WHO
Érdekes változatnak minősítette az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a JN.1-es koronavírustörzset. A szervezet kedden jelentett az új variánsról, amelyről annyit mondtak, hogy jelenlegi információik szerint nem jelent nagy kockázatot a közegészségügyre.
Oltás már nincs nekik sokáig, pedig rengeteg gyerek covidos. Ami pedig még van, az sem jó
A légúti panaszokkal küzdő gyermekek fele Covid-fertőzött, ráadásul már kúszik be az influenza is.
Az adiponektin-peptin arány diszkriminatív értéke COVID-pneumnoniában
Az elhízás a 2019. évi súlyos koronavírusos betegség (COVID-19) kockázati tényezője. A keringő adipokineket összefüggésbe hozták a gyulladásos terheléssel és a felerősített vagy diszregulált immunválaszokkal. Egy vizsgálat célja az volt, hogy értékelje az adipokinek diszkriminatív képességét a COVID-19 tüdőgyulladás azonosítására és a betegség súlyosságának értékelésére.
A COVID-járvány és az egészségügyi ellátási láncok: hibák, tanulságok
A COVID-járvány az egészségügyi ellátás lánc nagy hibájára hívta fel a figyelmet.
Már lehet regisztrálni a koronavírus elleni védőoltásra
Már lehet regisztrálni a koronavírus elleni védőoltásra az EESZT rendszerében.
Rusvai Miklós: jelenleg nem elérhetők idehaza a koronavírus elleni vakcinák
A virológus az influenza és a Covid elleni védőoltást egyaránt javasolja a gyengébb immunrendszerrel rendelkező betegeknek. Információi szerint azonban a Covid-oltások egyelőre nem elérhetők idehaza, miközben több európai országban már a legújabb fejlesztésű Pfizer-vakcinákat használják.
Az új Moderna vakcina hatásos lesz a legújabb COVID-változat ellen?
A Moderna szerint a hamarosan megjelenő COVID-19 vakcinájának működnie kell a BA.2.86-os változat ellen, amely aggodalmat keltett a szakemberekben, hogy az esetek esetleges megugrása következhet be miatta.