egészség
Az anaerob edzés hatása az egészségre
Az anaerob edzés minden olyan edzés, amely nem a szervezetben lévő oxigént használja fő energiaforrásként. Ezért az anaerob gyakorlatok rövid, hirtelen energiakitöréseket igényelnek. Ilyen például a nagy intenzitású intervallumos edzés (HIIT), a súlyemelés, a pilates, a jóga és az erőnléti edzés egyéb formái.
Valójában hányszor kéne ennünk egy nap?
A különféle diéták elterjedésével egyre inkább megoszlanak a vélemények a táplálkozást illetően. Bár sokan kőbe vésett szabálynak tekintik, hogy napi háromszori étkezésre van szükségünk, a BBC új cikke szerint ez mégsem annyira egyértelmű.
A rendszeres véradás a ráktól is megvédhet
A Blood című folyóiratban megjelent tanulmány meglepő különbséget állapított meg a rendszeresen vért adó emberek vérében.
Az egészség szempontjából többet számít a lakókörnyezetünk, mint gondolnánk
A 20. század közepéig az Egyesült Államokban rengeteg várost terveztek úgy, hogy minden elérhető legyen gyalogtávon belül is. Ám ahogy a széles körű fejlődés a polgárokat a külvárosok felé sodorta, eltűntek a szoros infrastruktúrák.
Jóga vs. pilates: melyiket válasszuk?
A magunkkal való törődés alapvető prioritás a mindennapokban. Az öngondoskodás egyik legjobb módja pedig a számunkra megfelelő mozgásforma megtalálása és gyakorlása.
A legegészségesebb országok a világon
Az emberek általános egészségi állapota sok dologtól függhet. A World Population Review legfrissebb adatai alapján összeállított listán azok az országok szerepelnek, amelyek a legjobb egészségügyi mutatókkal rendelkeznek.
Az élettartam szempontjából a fittség hangsúlyosabb, mint a testsúly
Az aerob fittség azt tükrözi, hogy a szív, a tüdő és az izmok milyen jól működnek együtt, míg a BMI csak a testsúlyt és a testmagasságot méri. Így, a fittség jobb mutatója az általános egészségnek, amit egy friss tanulmány is alátámaszt.
Gyakorlatok, amikkel átmozgathatjuk magunkat az irodában
Az inaktivitás káros az egészségre, ami problémát jelenthet azok számára, akik munkanapjuk nagy részét az íróasztal mögött töltik. Azonban az, hogy egy helyen vagyunk, nem jelenti azt, hogy ne végezhetnénk pár gyakorlatot, amik segítenek enyhíteni a hosszan tartó ülés hatásait.
Milyen hatással lehet az egészségünkre az, ha nem szexelünk?
A YouGov felmérése szerint az Egyesült Királyságban 10-ből három ember szexuálisan inaktív, a 40-44 évesek közel ötöde nem él szexuális életet. A 74 éveseknél ez az arány 57%-ra ugrik.
A szaunázás pozitív hatásai, avagy az egészségért nemcsak az edzőteremben lehet izzadni
A nyugati szaunák koncepciója Finnországból származik, ahol a legkorábbi prototípusok földbe vájt gödrök voltak. A szaunázás amellett, hogy ellazít, számos egészségügyi előnnyel is jár, melyek közül az alábbi ötöt tudományos kutatásokkal is alátámasztották.
Miért él tovább az, aki teázik?
A tea a világ egyik legnépszerűbb itala, és nem véletlenül. Ez az ősi főzet nem csak hidratál - tele van antioxidánsokkal és olyan vegyületekkel, amelyek javítják az egészséget és a koncentrációt, mialatt hozzájárulnak a hosszabb élethez is.
Száraz Január: Hogyan javítja az alkohol elhagyása az egészséget?
Minden évben világszerte emberek milliói mondanak le az alkoholról egy hónapra - ez a Száraz Január. Akár egy kampány része, akár csak egyszerűen egy egyéni kísérlet arra, hogy kevesebbet igyunk, úgy tűnik, hogy a józanságra vágyók száma egyre nő.
Öt tipp, hogy az ünnepek alatt is megőrizhessük bélrendszerünk egészségét
Ahogy közeledik az ünnepi időszak, úgy közelednek a csábító fogások is. Az ünnepi ételek viszont megzavarhatják az emésztőrendszerünket, ami puffadáshoz, kellemetlenségekhez és akár a különféle hosszú távú hatásokhoz is vezethet.