egészségnevelés
Megdőlt egy tévhit! – Rizsital termékteszt a Tudatos Vásárlóktól
Van, aki etikai-állatvédelmi okokból dönt úgy, hogy növényi „tejet” fogyaszt inkább, míg van, aki egészségügyi okokból kifolyólag. Míg másoknak egyszerűen csak ízlik. A WEBBeteg.hu cikkéből kiderül van-e olyan amit jobb, ha nem fogyasztunk?
Ezt kell csinálni, ha csak napi 1 percünk van mozogni
Létezik egy olyan gyakorlat, amely csak egy percet vesz igénybe, de nagyon hasznos.
Az ismeret és a természet erejével: korszerű immuntámogató megoldások az egészséges táplálkozás jegyében
Ismereteink napról napra bővülnek arra vonatkozóan, hogy az egészséges élettani folyamatok milyen hatások finomhangolása révén valósulnak meg, vagy éppen milyen változások és környezeti hatások indíthatnak el napok, évek vagy évtizedek alatt lejátszódó kórfolyamatokat. Nincs ez másképpen a táplálkozással, a vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel kapcsolatos tudásunk és az egészségünk alakulásával kapcsolatban sem.(x)
Minden, amit a Q10-koenzimről tudni érdemes
A WHO adatai szerint a világ vezető halálokai közül a legnagyobb jelentőséggel és halálozási rátával a szív-és érrendszeri megbetegedések bírnak. A szív-és érrendszeri, valamint anyagcsere-betegségek új és összesesetszáma évről évre növekszik.
A gyermekkori D-vitamin szükségletről
A D-vitamin nem vitamin, csupán orvostörténeti okokból nevezzük így. Valójában egy, a napfény hatására az emberi szervezetben kialakuló, vagy a táplálékkal bekerülő előanyag, amiből számos lépésben aktiválódik egy szteránvázas hormon.
Hogyan jussunk el a böjttől a húsvéti sonkáig?
A böjtölésnek többféle fajtája és célja van. A vallási böjtöket meggyőződésből, meghatározott időben, meghatározott időtartamig, szigorú vagy lazább előírások szerint végzik a hívők már hosszú évszázadok óta, így a böjtre vonatkozó előírások pontosan ismertek és általában mentesek a káros túlzásoktól.
A közétkeztetés és a táplálkozás-egészségügy aktualitása
A helytelen táplálkozási szokások negatívan hathatnak egészségi állapotunkra, ezért fontos a tudatos, az egészséges táplálkozási ajánlásoknak megfelelő, kiegyensúlyozott étrend kialakítása.
Kincset érő anyatej
A legújabb magyar irányelv szerint a hozzátáplálás legkorábban az 5. hónap elejétől, legkésőbb a 6. hónap végén kezdhető el, de ez nem zárhatja ki a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást.
A hisztamin és hisztaminérzékenység
A köznyelvben hisztaminérzékenységnek nevezett tünetegyüttes hátterében több betegség húzódhat meg. A tüneteket a hisztamin szervezeten belüli túlzott mértékű felszaporodása váltja ki a hisztamin fokozott termelődése vagy csökkent bontása, illetve a táplálékkal történő toxikus mennyiség elfogyasztása miatt. A hisztamin okozta tünetek hasonlóak az allergiás jelenséghez, azonban ezek nem immunreakció következtében alakulnak ki. felhasználásra küldök.
Hogyan és milyen élelmiszerekben képződik az akrilamid, és mik a veszélyei?
Az akrilamid egy olyan kis molekulasúlyú, vízben jól oldódó vegyület, amely keményítőtartalmú élelmiszerekben természetes módon képződik magas hőmérsékleten történő sütés során (1,2,3). 120°C felett (de 170°C felett jelenléte ugrásszerűen megnő), alacsony nedvességtartalom mellett, pl. bő zsiradékban vagy sütőben történő sütésnél, pörkölésnél, valamint élelmiszeripari feldolgozásnál (1,7).
Táplálkozás a koronavírus idején
Az emberi szervezet folyamatosan változik, fejlődik, amit megfelelő táplálkozással nagymértékben segíthetünk. Jelenleg a változás életünk minden területén jelen van. A változások általában tőlünk teljesen függetlenül, általunk nem irányítható módon következnek be, amilyen a COVID-19 világjárvány is. Mivel irányítani egyénileg nem tudjuk, a legfontosabb, hogy megfelelően reagáljunk a körülményekre.
Család és cukorbetegség
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának jelenleg hatályos szakmai irányelve szerint „a diabetes mellitus (cukorbetegség, cukorbaj) olyan anyagcsere-betegség, amelynek központjában a szénhidrát-anyagcsere zavara áll, de a kórfolyamat következményesen érinti a zsír- és a fehérjeanyagcserét is.
A glutén, egy sajátos táplálékallergén
A táplálékallergiák és táplálékintoleranciák előfordulási gyakorisága a felnőtt lakosság körében 1-2% körüli Európában. A táplálékallergiának, -intoleranciának nincsenek jellemző tünetei.