egészségügy
Elérhetővé tette a Semmelweis Egyetem polgárai számára a magyar lakosság egészségi állapotát bemutató térinformatikai szakrendszert
Az Epidemiológiai és Surveillance Központ elérhetővé tette a Semmelweis Egyetem polgárai számára a TÉR-EPI térinformatikai szakrendszert, amely a magyar lakosság egészségi állapotát mutatja be, segítve annak megértését és javítását. A közös szakmai tér azzal a céllal jött létre, hogy összehozza a különböző szakterületeken, mégis hasonló célok érdekében dolgozó szakembereket, kutatókat. Az adatok hasznosíthatóak egyebek mellett az oktatásban, kutatásban és egészségpolitikai döntéshozatalban.
Fontos mérföldkő lehet a patikai vakcináció bevezetése itthon
Új szerepet kapnának a patikák és a gyógyszerészek, ha a gyógyszertárak bővíthetik a palettájukat és bekapcsolódhatnak a vakcinációba – hangzott el az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) által szervezett háttérbeszélgetésen. A szakmapolitikai ajánlások megszülettek, már csak a Belügyminisztériumnak kell az ehhez szükséges jogszabályokat megalkotni.
Hogyan kell felkészülnie az orvosoknak a globális felmelegedésre?
Egy nemzetközi projektben a Pécsi Tudományegyetem (PTE) kutatói arra keresték a választ, hogyan kell felkészülnie az orvosoknak a klímaváltozás káros egészségügyi hatásaira.
Egyre több a fiatal az egészségügyben
Már jóval több a fiatal, pályakezdő, harmincöt év alatti orvos Magyarországon, mint a hatvanöt év fölöttiek – ismertette a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az orvosbéremelés hatásait. Rétvári Bence szerint mindez azt mutatja, hogy az egészségügynek van jövője.
Megalakult a magyarországi méhnyakrák eliminációs bizottság
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) kezdeményezésére megalakult a magyarországi méhnyakrák eliminációs bizottság. Munkájukkal segíteni kívánják, hogy Magyarország elérje az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által meghatározott méhnyakrák eliminációs stratégia célkitűzéseit.
A legegészségesebb országok a világon
Az emberek általános egészségi állapota sok dologtól függhet. A World Population Review legfrissebb adatai alapján összeállított listán azok az országok szerepelnek, amelyek a legjobb egészségügyi mutatókkal rendelkeznek.
Az egészségügy reformját sürgeti a Magyar Orvosi Kamara - videó
Figyelemfelhívó kampányt indított a Magyar Orvosi Kamara (MOK) a hazai egészségügy hiányosságairól. A kampány célja, hogy felszólítson az egészségügy átfogó reformjára.
Új alapítványt jegyeztek be, ami a NEAK által nem támogatott terápiákról dönt majd
Január 14-én bejegyezték a Batthyány-Strattmann László Alapítvány a Gyógyításért közhasznú alapítványt, amely évente 30-40 milliárd forint felett rendelkezik majd.
Gazdasági paradoxon az egészségügyben: az orvosok is a rendszer áldozatai
Az egészségügyi intézmények pénzügyi problémái évek óta jelentős terhet rónak mind a kórházak és rendelőintézetek vezetésre, mind a frontvonalban dolgozó orvosokra. – írja közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). A honlapukon megjelent írás szerint a szakembereket naponta szembesítik azzal, hogy munkájuk gazdasági veszteséget termel, ami morális, szakmai és mentális terheket jelent.
Újabb ingyenes kreditpontokat szerezhet a DRportálon januártól - ÓRAREND
Egészségügyi tevékenységet érintő jogi szabályozás - témában indul a DRportal új Med. et Jur. tanfolyama 2025. első félévben, melynek órarendjét alább találja. Vegyen részt Ön is a tanfolyamon és szerezzen 20 pontot!
Egy kutatás szerint nem csak az egészségügy, de a magyar emberek is bajban vannak
Vitrai József orvos, népegészségügyi szakembernek, az Orvosi Hetilapban közölt kutatása szerint, a vizsgált 30-65 éves magyarok egy év alatt átlagosan 37 napot nem tudtak dolgozni valamilyen betegség miatt.
Éves összefoglaló a legfontosabb egészségügyet érintő változásokról
A még 2022 decemberében elfogadott jogszabály-módosítások mentén valósultak meg reformok. Pintér Sándor belügyminiszter a kórházszövetség év végi konferenciáján jelentette be, hogy jövőre folytatódik az átalakítás.
Nehezített akadálypályát kaptak karácsonyra a sebkezelők
Tovább nehezítette a kormányzat a nehezen gyógyuló sebek kötszereinek felírását – derül ki a közvetlenül karácsony előtt megjelent miniszteri rendeletből. E szerint januártól az úgynevezett habszivacs kötszerekből a korábbi havi 20 helyett már csak 15 darab rendelhető támogatással, valamint a felíráskor fotót is kell készíteniük az orvosoknak a sebről.