egészségügy
Drámaian növekedik a kibertámadások száma - veszélyben az egészségügy?
A QBE jelentése szerint több mint kétszeresére nőtt az éves kibertámadások száma globálisan. A szakértők szerint ez különösen az egészségügyi szektorban adhat okot az aggodalomra.
Fenntartható egészségügy és a klímaváltozás
Hogyan függ össze a klímaváltozás és a betegséggyakoriság?
A magyarok többsége szerint túlterhelt az egészségügy, rossz az ellátás, és sokat kell várni az időpontokra
Az Ipsos kutatása alapján 47 százalékuk úgy véli, a helyzet csak romlani fog.
MOK-díjak: elindult a jelentkezés
A hagyományokhoz híven az idei Országos Küldöttközgyűlésen, amelyet 2024. november 30-án rendeznek meg, ismét átadják a Magyar Orvosi Kamara által alapított díjakat.
Egyre több ember "gyógyul"orvosok helyett a Reddit-felhasználók "szakértelmét" használva
A növekvő egészségügyi költségek és a közösségi média hatására egyre több beteg próbálkozik otthoni gyógymódokkal
Száz éves a debreceni gyermekklinika
Centenáriumi tudományos ülésen emlékeztek meg arról, hogy száz évvel ezelőtt kezdte meg működését a debreceni Gyermekgyógyászati Klinika. Északkelet-Magyarország egyik legnagyobb és legfontosabb gyermekellátó egészségügyi intézményében csaknem 100 orvos és 350 ápoló, szakdolgozó fáradozik a beteg gyerekek gyógyításán.
A pandémia után újra felívelőben van az orvos-beteg találkozások száma
A pandémia után újra felívelőben van az orvos-beteg találkozások száma. Erről a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára beszélt a közmédiának szerdán Balatonfüreden, egy szakmai konferencián.
Új távlatok az őssejtkutatásban
A Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (angol rövidítéssel HCEMM) kutatóinak új tanulmánya szerint az őssejtek terápiás használata folyamán még körültekintőbben kell eljárni, várhatóan éppen olyan szigorúan kell majd mérlegelni a hasznot a kockázattal szemben, mint sok más orvosi beavatkozás esetén.
Eltűnnek a háziorvosok?
Egyre nagyobb a baj a háziorvosok háza táján. Tavaly év elejéhez képest közel ötven százalékkal nőtt a tartósan ellátatlan háziorvosi praxisok száma. Már a korábban kedvezőbb helyzetben levő központi régióban is nagyok a bajok: a megyék között 2016-ban még 16. helyen álló főváros jelenleg már a második az üres praxisok számát tekintve.
A gyógyszeradagolásban is besegíthet a mesterséges intelligencia?
Jelentősen megkönnyítheti és hatékonyabbá teheti a kórházi gyógyszeradagolás minőségbiztosítását a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának munkatársai által fejlesztett mesterséges intelligencia (MI) alapú alkalmazás, amely képes az egyes gyógyszerek felismerésére és adagolására is.
Prés alatt vannak a hazai magánklinikák
Több oldalról is nyomás nehezedik a Magyarországon működő legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatókra. Miközben tevékenységükből fakadóan egyedi kockázatot futnak (egészségről, gyógyításról és végső soron emberéletekről beszélünk), a szektor nyereségessége a legutolsó adatok alapján, inkább romlik.
Szócska Miklós szerint kiemelten fontos a betegadatok feletti védelem
Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, aki 2010 és 2014 között a Nemzeti Erőforrás Minisztérium majd Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkári pozíciót is betöltötte, egy friss interjúban sok érdekes gondolatot fejtett ki a jelenlegi és a jövőbeli magyar egészségügy helyzetével kapcsolatosan, ezekből szedtünk össze pár lényeges gondolatot.
Kiderült, mivel van a betegeknek a legnagyobb problémája a magyar egészségügyben
A STADA 23 európai országban végzett reprezentatív felmérése szerint mi, magyarok használjuk leginkább a Google-t, ha egészségüggyel kapcsolatos kérdésünk van. A felmérésből kiderül az is, hogy 10 éves távlatban leginkább a magyarok szerint vetnek be majd robotokat az egészségügyben.