életstílus
Megvizsgálták a Dél-Alföld alatt rejtőző vulkánokat, nem véletlenül
Nem közismert, de tény: számos, napjainkra már kihűlt vulkán húzódik a Dél-Alföld felszíne alatt. Ezeket vizsgálják külföldi kutatócsoportokkal együttműködve a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) geológusai.
Így varázsolhatunk igazi karácsonyi hangulatot
Sok minden hozzájárulhat ahhoz, hogy igazán ünnepi hangulatba kerüljünk. A legfontosabb folyamatok persze a lelkünkben kell, hogy végbemenjenek, de néhány külsőség is segíthet észben tartani, hogy a szeretet ünnepére készülünk.
Bebizonyították a tudósok, megérti az ember az állatok „beszédét”
A Koppenhágai Egyetem kutatói állatok és emberek hangját rögzítették, hogy megnézzék, mennyire vagyunk képesek felismerni az állatok érzelmeit pusztán a hangjuk alapján.
Naponta 30-szor hányt egy nő, egy ritka autoimmun betegség állhat a háttérben
Spontán hányási rohamokat élt át egy fiatal nő, melyek során olykor napi 30-szor is öklendezett. Mint kiderült, a tünetei egy autoimmun betegségből származhatnak.
Ledobtak az űrből egy tojást, ami egyetlen karcolás nélkül érkezett vissza a Földre
Mark Rober egy rakétával fellőtt az űrbe egy tojást, ami egy különleges szerkezetnek köszönhetően épségben esett vissza a földre.
Három nyelven csendül fel a Csendes éj hátrányos helyzetű gyerekek közreműködésével
Nehéz anyagi körülmények között élő gyerekek adják elő lovári, angol és magyar nyelven a Csendes éj című klasszikus karácsonyi dalt Lakatos Mónika, Nótár Mary, Takács Nikolas, valamint a Szent Efrém Férfikar közreműködésével a Közös hang program keretében megjelent felvételen.
Hamarosan eltűnhet az Y-kromoszóma az emberekből
Az emberek – és az emlősök – nemét az Y-kromoszómán található hímmeghatározó gén dönti el. Ám ez az Y-kromoszóma néhány millió éven belül eltűnhet, ami a kihalásunkhoz is vezethet, hacsak nem fejlesztünk ki egy új nemi gént. Van azonban egy jó hír is: a rágcsálók két ága már átesett ezen, és mai napig élnek.
A jutalmazás és a büntetés hatásának az egész agykéregre jellemző elvét írták le magyar kutatók
Egy eddig nem azonosított, az egész agykéregre jellemző működési elvet írtak le kutatók, amely hozzájárul a tanulás korai fázisának sikerességéhez. A kutatás eredményei alapul szolgálhatnak egyes kórállapotok, például az autizmus és a skizofrénia kifejlődését vizsgáló kutatások tervezéséhez.
Kedvező áron kibérelhető egy egész olasz falu
A szóban forgó település Petritoli, ami az ország középső részén található Le Marche régiójában található.
Honnan ered a hiedelem, hogy a Mikulás a kéményen csúszik le?
A ma ismert Mikulás csak a 19. század óta létezik. Washington Irving 1809-ben született alkotásában először ábrázolta érkezését a kéményen át, a folklórban viszont már jóval a Télapó előtt a kémény volt a varázslatos látogatók átjárója.
Különösen ritka Semmelweis-autográf kézirat kerül az Orvostörténeti Múzeum birtokába
Különösen ritka Semmelweis-autográf kézirathoz jutott hozzá árverésen a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM). Az értékes dokumentum a Magyar Nemzeti Múzeum Semmelweis Orvostörténeti Múzeum gyűjteményébe kerül.
Száz százalékig újrahasznosítható házat nyomtattak
Elsőként készített száz százalékig természetes anyagokból 3D-nyomtatott házat az amerikai Maine-i Egyetem mérnök csapata – írja az Euronews. Az 55 négyzetméteres épület fűrészüzemekből visszamaradt farostokból és bio-gyantából készült, ellentétben az eddig látott nyomtatott otthonokkal, amelyek egyik fő alkotóeleme a beton.
Különleges adventi programok hazánk mesebeli kastélyaiban
Országunk festői szépségű, impozáns kastélyai ünnepi díszben ragyogva várják, hogy karácsonyi vásáraikon, különböző ünnepváró programjaikon és koncertjeiken minél többen sürögjünk-forogjunk.