életstílus
Milyen ez a palack bor?
Látszólag erre a feltett kérdésre egyszerű válaszolni, mert vagy jó, vagy rossz. De azért nézzük meg egy kicsit komolyabban ezt a kérdést.
Eltérő sportolási szokások
Nem vagyunk egyformák - közhely, s ugyanez érvényes a testmozgásra is. A nem, az etnikai hovatartozás, valamint a jövedelem is befolyásolja a sporthoz való viszonyunkat.
Díszétkezésen való részvétel
A nemzetközi kapcsolatok és az üzleti élet fontos elemét jelentik azok a rendezvények, amit a szorosan vett hivatalos érintkezés (tárgyalás, konferencia) mellett szerveznek. Vannak világszerte elterjedt egyöntetű formái, de bőven vannak olyanok is, amelyek csak bizonyos országokban szokásosak.
Ingyenes belépés a bécsi Műszaki Múzeumba
A bécsi Műszaki Múzeumban 2010. április 14-ig várja az érdeklődőket a 'body.check' elnevezésű interaktív kiállítás.
Hosszú és Gyurta az Év sportolói
Idén ötvenkettedik alkalommal választották meg a magyar sportújságírók az ország legjobb sportolóit. Több mint 300 újságíró szavazata alapján ezúttal is öt kategóriában hirdettek győztest.
Nemzetek ételei - A padlizsán
Ennyire beszédes és sok neve, felhasználhatósága, és egyben gyógyító hatása kevés más zöldségfélének van. Idehaza még mindig nem olyan népszerű, mint a mediterrán és távol- keleti országokban.
A magyarok fele rendszeresen fogyaszt bort
A magyar borfogyasztók többsége egyelőre ragaszkodik a már jól bevált hazai ízekhez. Hazánkban a bor tradicionálisan nemzeti italnak tekinthető. Minden alkalomkor kiemelkedő szerepet tölt be, legyen az vallási, állami vagy családi ünnep.
Hobbiállatok mindennapjai
A vadászgörényeknek a téli időszakban több zsiradékra van szükségük, ezért célszerű ilyenkor mócsingosabb falatokkal kedveskedni nekik.
A pezsgő
A pezsgő állítólag francia találmány, de az angolok ezt erősen vitatják, szerintük a franciákat 8 évvel megelőzve találták fel a pezsgőt 1660-ban, „gyöngyöző és habzó” bor néven.
XVI. Betlehemi jászol kiállítás
A tárlat alkalmával bemutatásra kerülő alkotások Jézus születéséhez kapcsolódnak: a betlehemi jelenetet ábrázolják, illetve felelevenítik a betlehemezés hagyományát.
Liszt Ferenc tér, 12 hely – „vigalmi negyed”
A Liszt Ferenc tér az a hely, amit bátran lehet mutogatni külföldi ismerőseinknek, hogy na igen, ilyen helyek is vannak Pesten! És mi is jól tudjuk érezni magunkat, ehetünk, ihatunk, kávézhatunk kedvünkre, feszélyezettség nélkül.
Mit ettek Stonehenge építői?
Újabb expedíció indul Stonehenge kőkorszaki sziklaköréhez, hogy kiderítse, miként és mivel táplálkoztak azok az emberek, akik több mint négyezer éve felépítették, és feltehetően vallási rítusokra használták a rejtélyes építményt.
Különleges evőeszközök
Halvilla, halkés, rákvilla, rákkés, osztrigavilla, csigavilla, csigafogó, homárvilla, kaviárkés… Nyugodtan kérjünk tanácsot, amikor az étteremben olyan evőeszközt helyeznek a tányérunk mellé, amiről nem tudjuk megállapítani, hogy étkezéshez vagy autószereléshez való!