életstílus
Ez lett 2021-ben az év magyar természetfotója
Bámulatos felvétel, ahogy egy örvös galamb iszik az erdei madáritatóból.
Százezredik látogatóját fogadta a Magyar Pavilon Dubajban
A nyitást követő egy hónap elteltével a Dubaji Világkiállítás Magyar Pavilonja már százezredik látogatóját fogadta, ezzel az eredménnyel bekerült a 2020-as kiállítás legnépszerűbb pavilonjai közé.
Milliókért perel a japán mozdonyvezető, akit egy perc késésért megbüntettek
Nem okozna nagy problémát a mintegy 150 forintnak megfelelő büntetést kifizetni, de a mozdonyvezető állítja, a bírság akkora mentális kárt okozott neki, hogy a vasúttársaságnak milliókat kell fizetnie.
Élettudományi virtuális oktatási rendszert fejleszt a Mozaik Kiadó és az SZTE
Elsősorban az ápolóképzést segítő háromdimenziós, interaktív, szimuláción alapuló VR- és e-learning platformot fejleszt a Mozaik Kiadó Kft. a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karával együttműködve - tájékoztatta a szegedi vállalkozás az MTI-t.
Ki Johannes Vermeer, aki előtt ma tiszteleg a Google?
Rembrandt mellett a holland aranykornak nevezett időszak második legnagyobb festője volt Johannes Vermeer, előtte tiszteleg ma, egy szokatlan évfordulón nyitóoldalán a Google.
George Harrison és Ringo Starr eddig ismeretlen közös dalát fedezték fel
George Harrison és Ringo Starr eddig ismeretlen közös dalát fedezték fel egy lakásban. A Radhe Shaam című dal 1968-ban készült, Ringo Starr dobon játszik, George Harris gitározik benne.
Még a fővárosi főkertész is azt kéri, ne szedjük össze a leveleket a kertünkben
Hagyjuk csak elbomlani a fák, bokrok tövén az avart, így a tápanyag is helyben marad, a zöldfelület is ellenállóbb lesz, energiát is spórolunk, kibocsátást is csökkentünk. Bardóczi Sándor azt is elárulta, miért nem tartja szerencsésnek az örökzöldek térnyerését.
Miért nincs a hotelekben fogkrém a fürdőszobában?
Mi a civilizált, nyugati kultúrember első dolga, ha hotelben száll meg, miután belép a szobájába? Úgy van: ellenőrzi, hogy milyen ingyen cuccok vannak a fürdőszobában. Bár a műanyag szemét elleni harcban, úgy tűnik, lassan elesnek a pici flakonos samponok és tusfürdők, valamilyen formában ezek mindig megtalálhatók itt. Plusz szappan, testápoló, hajkondicionáló, borotva, ilyen-olyan krémek, négy csillagtól felfelé már zavarba ejtő választékban és mennyiségben.
A legrejtélyesebb rokon: negyedmillió éves emberelőd maradványaira bukkantak
A Homo naledi korai emberfajhoz tartozó gyermek fosszilizálódott maradványait fedezte fel egy dél-afrikai barlangban egy nemzetközi kutatócsoport.
Hegyekben áll a kidobott ruha Chilében
A karácsonyi pulóvertől a sícsizmáig mindenféle darab megtalálható a chilei Atacama-sivatag ruhaszemét-hegyeiben, amely egyre jobban szenved az úgynevezett fast fashion okozta szennyezéstől.
Ezek a gyerekek 12 évesen természetes úton változtatnak nemet
A különös felfedezés még egy gyógyszer kifejlesztésében is segített.
Kincset érő méz: miről ismerhető fel, hogy valódi vagy hamisított?
Sajnálatos módon, manapság már egyre több mindent hamisítanak. A méhészeti ágazatban is akadnak olyanok, akik a méz hamisításával foglalkoznak.
Idén hat alkotót választottak a nemzet művészének
Ebben az évben hat alkotó nyerte el a legrangosabb magyarországi művészeti elismerésnek számító Nemzet Művésze díjat, amelyet a díjazottak a tavalyi év kitüntetettjeivel együtt vehettek át pénteken Budapesten, a Pesti Vigadóban.