életstílus
Felturbózódik a szerelemhormon akkor is, ha válságban van a kapcsolatunk
Megvan rá a jó okunk.
Könnyen elkaphatják tőlünk a háziállatok a koronavírus-fertőzést
Egy holland kutatás szerzője szerint a koronavírusos betegeknek nemcsak más emberektől, hanem a háziállataiktól is távol kellene tartaniuk magukat.
Egy eddig ismeretlen, új emberfajé lehet a Kínában talált 146 ezer éves emberi koponya
Több tanulmányban mutatták be kínai tudósok azt a mintegy 146 ezer éves emberi koponyát, amely feltételezésük szerint egy teljesen új emberfajé lehet.
A bécsiek majdnem fele szingli – magányvonalat indítottak számukra
„A beszélgetés jót tesz” néven magányos embereknek indítottak segélyvonalat Bécsben. A több szervezet együttműködésében megvalósuló kezdeményezésben először harminc operátor dolgozik, a szolgáltatás török nyelven is elérhető. Tervben van a bosnyák, szerb és horvát verzió is.
Hétvégén 21 embert kellett kimenteni a Balatonból
Ha valaki bajba kerül vagy bajbajutottat lát a Balatonban, a 1817-es segélyhívó telefonszámon kérhet segítséget.
Minden idők leggazdagabb sportolója - Diocles
Gaius Appuleius Diocles 104-ben született Lamecumban, a mai Portugália területén egy középosztálybeli családban. Mindenki arra számított, hogy apja hajózási vállalkozását folytatja, de ehelyett kocsiversenyeken kezdett versenyezni.
Egészséges a reggeli csokizás
Egy csoki ébredés után, csökkenti az édesség iránti vágyat.
Meztelenül menekültek a szarvas elől, és még őket büntették meg
A két nudista férfi megszegte a járványszabályokat Sydneyben.
Negyven barlang várja a látogatókat a nemzeti parkokban
A barlangok nyáron is változatos kínálattal várják az érdeklődőket a nemzeti parkokban. Több mint 4100 barlang található Magyarországon, közülük negyven látogatható a nagyközönség számára is.
Senki nem tudja, mitől nyílt meg a Pokol Kapuja Türkmenisztánban
A helyikek úgy hívják, Garagum ýalkymy, ami nagyjából annyit tesz, a Karakum sivatag ragyogása; a hivatalos neve Darvaza gázkráter – de a világ Türkmenisztánon és olajipari szakmán kívüli része úgy ismeri, a Pokol Kapuja.
A mesterséges intelligencia eszközeivel gazdagítanák a magyar nyelvet
A magyar nyelv védelmének érdekében megkezdi munkáját a Digitális Kazinczy Műhely a Digitális Jólét Program, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Tokaj-Hegyalja Egyetem összefogásában.
Nem tudni, miért ásták ki a középkori emberek a halottaikat
A középkor elején Európa-szerte gyakorta ásták ki a sírokat nem sokkal a temetkezést követően, hogy tárgyakat emeljenek ki belőlük.
Hét kutató, köztük Karikó Katalin nyerte el az Asztúria hercegnője-díjat
A koronavírus elleni vakcinák kifejlesztésében résztvevő hét kutató, köztük Karikó Katalin nyerte el idén a spanyol Nobel-díjnak is nevezett Asztúria hercegnője-díjat tudomány és technológia kategóriában - hozta nyilvánosságra a döntését a zsűri szerdán Oviedóban.