érdekesség
Micsoda? Ezek a világ legfurcsább törvényei
Ha idegen országba utazunk, sok olyan kulturális különbséggel találkozunk, amelyek talán meglepőnek tűnhetnek: különleges ételek, a miénktől teljesen eltérő szokások, nem mindennapi ünnepek és olyan viselkedési szabályok, amik számunkra tökéletesen ismeretlenek. Ilyenek lehetnek egy-egy ország különös törvényei, amelyek gyakran teljesen érthetetlenek, már-már nevetségesek, mégis, ha megszegjük őket, komoly büntetéssel kell számolnunk.
Hatalmas mennyiségű víz lehet a Marson, de szinte lehetetlen hozzáférni
Egy új tanulmány szerint óriási mennyiségű folyékony víz húzódhat meg a Mars felszíne alatt, azonban a 10-20 kilométer mélyen lévő vizet, amely a felszínen akár óceánokat tölthetne meg, a gyakorlatban nagyon nehéz lenne elérni.
Mérgező titkot találtak Rembrandt leghíresebb festményében
A Rijksmuseum és az Amszterdami Egyetem vegyészei rájöttek, hogy a 17. századi holland festő, Rembrandt van Rijn nem átlagos módszerrel varázsolta oda különleges színeit az "Éjjeli őrjárat" című híres festményére.
Életmentő műtéteket végeznek el egymáson a hangyák
Egészen elképesztő felfedezést tett egy kutatócsoport. Kiderítették, hogy kifinomult, akár egymás életét is megmentő műtéteket képesek egymáson végrehajtani a hangyák. Eddig úgy hittük, hogy az emberen kívül erre semmilyen más faj nem képes.
Világító virágok – Vajon mikor lesznek otthonunk díszei?
Az USA lakó idén tavasszal már olyan petúniát is vásárolhatnak, ami éjjel zöldesen világít a balkonládákban.
Vajon Ön is pszichopata?
Kanadai kutatók szerint egy fontos ismérvük lehet a pszichopatáknak.
Ezért vágta le van Gogh a saját fülét
Vincent van Gogh, a világhírű holland festő 135 éve, 1888. december 23-án vágta le bal fülét. Az öncsonkítás miatt kórházba, majd szanatóriumba került, a tett pedig élete hátralévő másfél évének festészetét is meghatározta.
Mi okozza a legnagyobb fizikai fájdalmat a világon?
A fájdalom alapvetően szubjektív érzet. Azt, hogy mennyire érzünk fájdalmasnak valamit, függ a fájdalomküszöbünktől, a körülményektől és még csomó minden mástól – ám vannak azért némileg objektív szempontok, amik alapján lehet listázni. Abban például megegyezhetünk, gondolom, hogy egy tűszúrás kevésbé fáj, mint egy bokatörés. De nem csak tapasztalati úton tudunk listázni, szakértők több módszert is kitaláltak arra, hogy rangsorolhassák a különböző fájdalommal járó eseteket. Az IFL Science utánajárt a legfájdalmasabb betegségeknek, rovarcsípéseknek és élményeknek.
Lelki életünk a magzati korban - Sejtjeink a szeretetre és a félelemre is reagálnak
Ma már biztosan állíthatjuk, hogy a tanulás magzati létünk során kezdődik el. Népszerű téma ez főleg azoknak, akik gyermekáldás előtt állnak, a tudomány ugyanis bebizonyította, hogy a szülői környezet képes epigenetikus változásokat előidézni a következő generációkban. Elmondhatjuk tehát, hogy a szülő kezében nagy a felelősség, hisz ő lesz az, aki magzata lelki életét elsődlegesen alakítja.
Tudtad? Ezért marad télen is zöld a fenyő
Ősszel a lombhullató növények levelei először színesedni kezdenek, majd lehullanak, ezzel szemben a különféle tuják és fenyőfák egész máshogy reagálnak a természet ezen változására.
A korán kelők egy teljesen más fajba tartoznak?
Elképesztő felfedezést tettek a tudósok a korán kelőkkel kapcsolatban.
Meglepő karácsonyi szokások a világ minden tájáról
Vannak, akik görkoriznak, vannak, akik a KFC-be mennek és olyanok is, akik karácsonyi kakirönköt készítenek. Összeszedtük, melyek a legfurcsább karácsonyi szokások a világon.
Tudatos álmodás – így tanulhatja meg irányítani az álmait
A tudatos álom az, amikor a személy tisztában van azzal, hogy álmodik, és bizonyos mértékig kontrollálni tudja a történéseket. Az Encephale nevű folyóiratban idén megjelent kutatás szerint a tudatos álmodás csökkentheti az álmatlanság súlyosságát, valamint javíthat a szorongásos panaszokon.