étkezés
A reggeli mennyisége és minősége befolyásolja a szív- és anyagcsere-állapotot
A The Journal of Nutrition, Health, and Aging című folyóiratban nemrégiben megjelent cikkben a kutatók azt vizsgálták, hogy a reggeli minősége és az energiabevitel milyen hatással van az idősek kardiometabolikus egészségére.
Hányószoba és madártoll: ma már furcsának számító római étkezési szokások
„Az vagy, amit megeszel.” – szoktuk mondani. Ez az örökérvényű igazság a Római Birodalomban is megállta a helyét. A polgárok leginkább étkezési szokásaikkal prezentálták helyüket a ranglétrán, és hagyományaikban nem ez az egyetlen furcsaság.
Már nem a reggeli a nap legfontosabb étkezése?
Régóta tartja magát az a mondás, miszerint a reggeli a nap legfontosabb étkezése, azonban a mai rohanó, modern világban már nem feltétlen állja meg a helyét ez az állítás.
Ezek az ételek komolyan károsítják az agyat
Valószínű, hogy ezentúl nem igazán lesz kedve ezekhez az ételekhez és italokhoz.
Megdöbbentő, mennyi műanyag van néhány gyorséttermi ételben
Nagy mennyiségű lágyítószereket találtak több népszerű gyorséttermi ételben és italban.
A vegyes és vegán étrend kardiometabolikus hatásai egypetéjű ikrek esetében
Egyre több bizonyíték utal arra, hogy a vegán étrend a vegyes étrenddel szemben potenciális szív- és érrendszeri előnyökkel jár a jobb minőségű táplálkozás (zöldségek, hüvelyesek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonafélék, diófélék és magvak nagyobb mértékű fogyasztása) révén.
Új kutatás arról az étrend a rák közti kapcsolatról
A táplálkozás és a tumorok kialakulásának kockázata közötti kapcsolatot vizsgálták az állatvilágban a Debreceni Egyetem munkatársainak közreműködésével. A hidrákon és zebrahalakon végzett kísérletek kimutatták: az étrend korlátozása megakadályozta vagy lassította a rák kialakulását.
Hogyan változik a kalóriaszükséglet ahogy idősödünk?
Az életkor előrehaladtával a napi tápanyag-és kalóriaszükséglet változik. Lássuk, mikre érdemes figyelni, ha el szeretnénk kerülni a plusz kilók felhalmozódását az idősebb éveinkben!
Valóban jobb többször keveset enni, mint csupán háromszor, de nagyobb adagokat?
Akár a testsúlycsökkentés a cél, akár az egészséges életmód követése, sokakban megfogalmazódik a kérdés: vajon mivel tesz jobbat? Ha többször eszik keveset, vagy csak párszor, de nagyobb adagokat? A legtöbb szakember az előbbi verziót preferálja, ám a kérdés eldöntése nem ilyen egyszerű, mivel minkét oldal mellett és ellen is születtek bizonyítékok.
Tényleg rosszabb a környezetre nézve a sok hús fogyasztás a vegán étrenddel szemben?
Oxfordi Egyetem tudósai különböző étrendek környezeti hatásait vették górcső alá, meglepő eredmények születtek.
A 2-es típusú cukorbetegség előfordulása
A táplálkozással összefüggő 2-es típusú cukorbetegség (T2D) globális terhe nem pontosan meghatározott. Egy kockázatbecslési modell 1990-2018 között 184 országban 11 táplálkozási tényező közvetlen és testtömeg-közvetített hatásának tulajdonítható T2D előfordulását becsülte meg a felnőttek körében.