fogorvos
Fogszúvasodásban alkalmazott lézer és biodentin
A vizsgálat célja, hogy értékelje különböző fogászati anyagok (műgyanta-módosított üvegionomer ragasztócement (RMGIC); biodentin) hatását a fogszuvasodás kezelésében önmagukban illetve lézerrel kombinálva (lézer+RMGIC+lézer; biodentin).
Kockázatértékelés és fogászati implantátum
Egy újabb vizsgálat a fogászati implantátumok alkalmazása mellett előforduló biológiai komplikációk kockázatbecslésével kapcsolatos bizonyítékokat értékelte és beteg-központú kockázatértékelő eszközt dolgoztak ki.
Idősek fogászati implantátuma: hosszú távú követés
A kutatás célja az idős, 60 év feletti betegek számára beültetett fogászati implantátumok élettartamának és sikerének értékelése, valamint annak vizsgálata volt, hogy az említett betegcsoportban milyen kockázati tényezők befolyásolják, és milyen tényezők jelzik a fogászati implantátum sikerességét illetve kudarcát.
Fogászati ellenőrző vizsgálatok 27 európai országban
A kutatók célja annak vizsgálata volt, hogy az egészségügyi kiadások és az Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (EHCI) összefügg-e az európai országokban végzett fogászati ellenőrzésekkel.
Az orális lichen planus klinikai kezelésének szisztémás áttekintése
Az orális lichen planus (OLP) egy ismeretlen etiológiájú idült gyulladás, a szájnyálkahártya érintettségével. A populáció 1-2%-át érinti, általában 40-70 éves korban fordul elő főként a nőknél. Kezelése meglehetősen nagy kihívást jelent.
Rágógumi-teszt a fogászati diagnosztikában!
A fogászati implantátumok beültetése után egy évvel a betegek 6-15%-ánál gyulladásos válasz alakul ki, amit a legrosszabb esetekben az implantátum körüli csont- és lágyszöveteket pusztító baktériumok okoznak.
Fogászati implantátum, csontvesztés, peri-implantációs mucositis és peri-implantitis kockázati mutatóinak elemzése
A fogászati implantátum behelyezését követő peri-implantitis kockázata miatt a tanulmány a marginális csontvesztés kockázati mutatóinak vizsgálatát tűzte ki célul.
Az aszpirin szerepe a fogszuvasodás gyógyításában
A fogszuvasodás világszerte a legelterjedtebb fogászati megbetegedés, és lehetséges, hogy egy gyakran használt közismert gyógyszer képes helyrehozni a fogszuvasodás által okozott károkat.
A szájrák és a nők diabetesenek kapcsolata
Egy új kutatás során kiderült, hogy a diabetesben szenvedő nőknél drasztikus mértékben nő a szájrák kialakulásának veszélye.
Alvás közben állítja helyre a fogzománcot egy új fogkrém összetevő
Egy új fogkrémösszetevő alvás közben visszapótolja a fogzománc elvesztett ásványi anyagait, ezzel megelőzi a fogszuvasodást és enyhíti a fogérzékenységet. Az új összetevőt tartalmazó fogkrém online már most is beszerezhető, és a várakozások szerint év végére már a nagyobb üzletekben is megjelenik.
A cukorbetegeknek kétszer annyi foga hiányzik
A Preventing Chronic Disease szakmai folyóiratban megjelent kohorsz elemzés eredménye azt mutatja, hogy a felnőtt cukorbetegek kétszer annyi fogukat vesztik el, mint azok, akik nem szenvednek cukorbetegségben. Közülük is a korosodó fekete cukorbetegek fogazata a leghiányosabb.
Kevés a bizonyíték a xylitol fogszuvasodást megelőző hatására
Korábbi kutatások új elemzése szerint csekély bizonyíték támasztja alá azt az állítást, hogy a népszerű édesítőszer, a xylitol önmagában csökkenti a fogszuvasodás valószínűségét.
Még a fogorvosok sem értenek egyet a fogmosás helyes módjában
Még a fogorvosok is vitatkoznak a fogmosás helyes módjáról, így senki nem tudja megmondani, hogy mi is a helyes fogmosás biztos módja, állítja egy új tanulmány.