gasztroenterológia
Metoklopramid orrspray diabéteszes gasztroparézisben
A metoklopramid orrspray-t (MNS) az orális metoklopramid alternatívájaként fejlesztették ki. Korábbi 2. fázisú vizsgálatok bizonyították a diabéteszes gasztroparézisben szenvedő nők tüneteinek csökkentésére vonatkozó hatékonyságát, férfiak esetében viszont nem. Ezen 3. fázisú vizsgálat célja az volt, hogy tovább vizsgálja az MNS biztonságosságát és hatékonyságát placebóval összehasonlítva diabéteszes nők gasztroparézis tüneteinek csökkentésében.
Daganat kockázat immunmediált betegségekben, immunszuppresszív terápia alatt
Korlátozott adatok állnak rendelkezésre az immunszuppresszív terápia alkalmazásának biztonságosságáról az immunmediált betegségekben szenvedő, rosszindulatú daganatos betegségben szenvedő egyéneknél, különösen az újabb biológiai és kismolekuláris kezelések esetében.
Az FDA jóváhagyta a mirikizumabot a fekélyes vastagbélgyulladás kezelésére
Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) engedélyezte a mirikizumab-mrkz alkalmazását a mérsékelten vagy súlyosan aktív fekélyes vastagbélgyulladás (UC) kezelésére felnőtteknél.
A gyomorégés kezelési algoritmusa optimalizálható?
A gyomorégés a leggyakoribb tünet a gasztroenterológiai gyakorlatban. Célunk a gyomorégés költséghatékony értékelésének és kezelésének optimalizálása volt.
A gyermekkori Crohn-betegség diagnosztikai pontossága
Az American Journal of Roentgenology (AJR) című folyóiratban megjelent elfogadott kézirat szerint egy radiomikai alapú modell T2-súlyozott MRI-adatokkal történő alkalmazása növelheti a gyermekkori Crohn-betegség (CD) diagnosztikai pontosságát.
A daganatos megbetegedések előfordulása az 50 évnél fiatalabbak körében az Egyesült Államokban, 2010-2019 között
Ebben a kohorsz vizsgálatban, amely 562.145 személyt vizsgált 2010-2019 között az Egyesült Államokban, a korán kialakuló daganatos megbetegedések előfordulási aránya jelentősen nőtt a vizsgálati időszak alatt. A gyomor-bélrendszeri daganatoknál volt a leggyorsabban növekvő incidencia arány az összes korai stádiumban jelentkező megbetegedés közül.
Cukorral édesített és mesterségesen édesített italok és a májrák kockázata
Az Egyesült Államokban a felnőttek körülbelül 65%-a fogyaszt naponta cukorral édesített italokat. Egy vizsgálat célja az volt, hogy értékelje a cukorral édesített italok és mesterségesen édesített italok fogyasztása, valamint a májrák előfordulása és a krónikus májbetegségek okozta halálozás közötti összefüggést.
Tofacitinib vagy vedolizumab colitis ulcerosaban?
A tofacitinib és a vedolizumab összehasonlító adatai colitis ulcerosaban (UC) vonatkozóan hiányoznak. Egy vizsgálat célja az volt, hogy összehasonlítsa a tofacitinib és a vedolizumab hatékonyságát olyan UC-s betegeknél, akik korábban anti-TNF terápiában részesültek.
Antioxidánsok, ásványi anyagok és vitaminok vastagbélgyulladásban?
Az antioxidánsokkal, ásványi anyagokkal és vitaminokkal kapcsolatos bizonyítékok a Crohn-betegség (CD) és a colitis ulcerosa (UC) kockázatával kapcsolatban korlátozottak és ellentmondásosak. Ennek a mendeli randomizációs (MR) vizsgálatnak a célja az volt, hogy megvizsgálja a keringő antioxidánsok, ásványi anyagok és vitaminok szintjének okozati összefüggéseit a CD-vel és az UC-vel.
A protonpumpa-gátlók hatása a szív- és érrendszeri betegségekre?
A thrombocyta-aggregáció gátló gyógyszerek, mint a koszorúér-betegség kezelésének sarokkövei, kontrollálják a betegség progresszióját, de a gyomor-bélrendszeri vérzés nagyobb kockázatával járnak.
Drotaverin szerepe a hasi panaszok kezelésében
A NO-SPA Magyarország legkedveltebb görcsoldó készítménye *. A NO-SPA a fájdalomcsillapítókkal ellentétben a fájdalom okát, magát a görcsöt oldja, így csillapítva a hasi panaszokat.
Kihívások a peptikus fekélybetegség kezelésében
A peptikus fekélybetegség világszerte a lakosság 5-10%-át érinti, a magas jövedelmű országokban a közelmúltban csökkent az életprevalencia. A Helicobacter pylori (H.pylori) fertőzés és a nem szteroid alapú gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID) használata a gyomorfekélybetegség legfontosabb kiváltó okai.
A májbetegséggel összefüggő halálozás a világjárvány idején
Az alkohollal összefüggő májbetegség (ALD) és a nem alkoholos zsírmájbetegség (NAFLD) miatti amerikai halálozás "riasztó" mértékben nőtt a COVID-19 világjárvány idején.