gazdasági hírek
Miért tart a piac a magyar csődtől, ha "dúskálunk" a pénzben?
Utoljára idén január közepén érzékelte akkorának a piac a magyar állam esetleges csődjének kockázatát, mint pénteken. Ez annak ellenére alakult így, hogy az állam rendkívül nagy likvid pénzügyi tartalékokon "ül", ráadásul emiatt egyelőre nem sürgős a kormánynak az EU/IMF-megállapodás sem. Ha a következő bő egy évben továbbra is pénzhez jut az állam, akkor akár az is lehetővé válna, hogy a 2014 tavaszi választásokig az EU/IMF-megállapodás nélkül is finanszírozható az államadósság. Az elméleti lehetőségtől azonban a valóság akár nagyban is különbözhet. Ha netán beüt a krach, akkor a rendkívül magas pénzügyi tartalékok is elfogynak néhány hónap alatt.
Bukott az állam is a nyugdíjon
Több mint 18 milliárd forintot vesztett tavaly az állami nyugdíjvagyonon. Az indoklás egyebek között azért nem lehetett megőrizni a portfólió értékét, mert túl gyorsan estek a tőzsdék.
Továbbra is gyenge lábakon áll a forint - napi jelentés
A forint nem tudott érdemben erősödni a főbb devizákkal szemben.
További jelentős visszaesés a beruházásokban - napi jelentés
A KSH tegnap reggeli közzététele szerint folytatódott a beruházások mélyrepülése; bár az I. negyedéves adatra piaci konszenzusos várakozás nem volt elérhető, a közel 9%-os év/év alapú visszaesés csalódást keltőnek mondható
Az EU-n kívülre utazóknál is ritkulnak a kirívó mobilszámlák
A július 1-jén életbe lépő új adatroaming-szabályozás egyik fontos pontja, hogy a felhasználók az Európai Unión kívül barangolva sem tudnak majd kirívóan magas mobilnetes számlát összehozni.
A miniszterelnök derűlátó - napi jelentés
Az IMF/EU tárgyalások sikerét illetően is tovább árnyalódhat a kép, a megegyezésre való szándék gyengülni látszik a kormány részéről.
Délben jönnek az országértékelések - napi jelentés
Az Európai Bizottság az ún. európai szemeszter és a tagállamok szorosabb gazdaságpolitikai koordinációja jegyében ma délben teszi közzé a tagállamok országértékeléseit, és szükség esetén ajánlásokat fogalmaz meg a számukra
Idén sem kell félnünk a görög nyaralástól
Az biztosnak tűnik, hogy befolyásolja az idei turisztikai szezont Görögország politikai-gazdasági helyzete, azonban ez csak kis mértékben érintheti a magyar utazókat, akiknek leginkább arra érdemes felkészülniük, hogy Athént és a nagyobb városokat esetleg ki kell hagyniuk a programból.
Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa - napi jelentés
A piac nem várt változást a 2011. december 21-től érvényben lévő 7,00%-os szinten, a várakozások szerint csökkentésre legkorábban az EU/IMF megállapodás megkötése után kerülhet sor
Nagyon keveset költött áprilisban az állam gyógyszerekre - Ez sem elég?
Sorozatban a harmadik hónapja zárt többlettel az Egészségbiztosítási Alap, ezzel április végére 6,6 milliárdnál áll az összesített szufficit. Ilyen évkezdésre legutóbb 2008-ban volt példa. A gyógyszerkassza ezzel szemben továbbra is kellemetlen folyamatokról tanúskodik, 16 milliárd forintos túlköltés jött össze az év első négy hónapjában.
Egészségbiztosítás: kijátszanák az adófizetést
Egyes brókercégek és kisebb biztosítótársaságok is megpróbálják kijátszani az szja-törvény ez év eleji módosítását, és magán-egészségbiztosításnak álcázva értékesítenek menedzserszűréseket.
Váratlan EURCHF kiszúrás - napi jelentés
A pletykák szerint a svájciak adót vetnének ki a CHF bankbetétekre, ezzel is gyengítve a deviza árfolyamát.
Gyors válaszlépés jön a "kétforintos adóra" a mobilcégektől
Könnyen elképzelhető, hogy nem a Telenor lesz az egyetlen mobilcég, amelyik árat emel. A Vodafone sajtóosztályán a Világgazdaság kérdésére elmondták, hogy a törvényjavaslat ismeretében már a múlt hét elején meghozták a szükséges döntéseket.