hírek
Lesz-e még orvos 2020-ban, akinek oda lehet adni a béremelést?
A magyarokban a kipcsak gén mellett nincs hálapénz gén - vallja Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara nemrég megválasztott elnöke, akivel az orvosok béremeléséről, a kormányzati nyomásgyakorlásról, és arról is beszélgetett a hvg.hu milyen a jó egészségügyi rendszer.
Könnyebb lesz a hozzátartozók receptjeinek kiváltása
Könnyebb lesz a hozzátartozók receptjeinek kiváltása jövőre az elektronikus meghatalmazás lehetőségével. A meghatalmazást és a törvényes képviseletet bármely kormányablakban és a lakossági portálon online is lehet rögzíteni - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton.
Felejtsük el, amit eddig a gyógyításról és betegségekről gondoltunk
Alapvetően változik meg a jövőben az orvos és a beteg kapcsolat, csökkenni fog az orvos szerepe, itt is uralkodóvá válik a konzumerizmus. Ezek mentén átalakul az egészségügyi kiadások szerkezete és át fog rendeződni az egészségipar.
Az új tb-törvény visszavonását követelik a szakszervezetek
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) embertelennek, a szolidaritás sárba tiprásának tartja a társadalombiztosítási (tb) ellátásról szóló, előző héten elfogadott új törvényt és ezért annak visszavonását követeli - közölte a szervezet vasárnap.
Altató- és lélegeztetőgépeket kaptak a szabolcsi kórházak
Huszonnyolc altató- és lélegeztetőgépet kapott az Állami Egészségügyi Ellátó Központ támogatásának köszönhetően a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház több tagkórháza - közölte a gyógyintézmény főigazgatója hétfőn sajtótájékoztatón, Nyíregyházán.
Szóba jöhet a tüdőrák népességszintű szűrése
A tüdőrák ötéves túlélése Magyarországon rendkívül alacsony, mindössze 17 százalék, ezen mindenképp javítani kell.
Komoly bajban az orosz egészségügy
Az év elején még azt hitték, szerte Oroszországban minden készen áll arra, hogy sikeresen hozzáfogjanak az „Egészségügy” elnevezésű nemzeti program végrehajtásához, amely 2024-ig 78 évre emelné a várható átlagéletkort és 17 százalékkal csökkentené a halálozási arányt.
A héten történt a magyar egészségügyben - Heti hírszemle
Szóba jöhet a tüdőrák népességszintű szűrése. A mesterséges intelligencia szerepe a szűrővizsgálatokban. Európában nálunk a legmagasabb a gyermekek átoltottsága. Kiemelt eszközfejlesztési csomagban részesült a Magyar Imre Kórház. Családbaráttá teszik a szülészeteket. Támogatással is csábítják az orvost. Átadták a Prima Primissima Díjakat. A kormány kiterjesztett egy fontos támogatási kört. - Többek között ezek voltak a hét hírei az egészségügyben.
Veszélyeztetheti az orvosi titoktartást is egy új uniós jogszabály
A papi, orvosi és ügyvédi titoktartást is veszélyeztetheti egy új uniós jogszabálytervezet, amely büntetőügyekben feldolgozott személyes adatok kezeléséről szól - írja a mandiner.hu.
Börtön fenyegeti a pedagógiai szolgálatokban dolgozó pszichológusokat
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint egy a parlamentben ezen a héten tárgyalt, a kormány által kezdeményezett törvényjavaslat oda vezethet, hogy a pedagógiai szakszolgálatokban eddig végzett pszichoterápiás jellegű szakértői tevékenységért egy év börtönbüntetés várhat az ott munkát végző pszichológusokra - írja a 24.hu.
Csaknem 700 ezer ember ellátása kerülhet veszélybe
Közel 700 ezer embert érint, s közülük sokakat megoldhatatlan helyzet elé állít, ha a parlament szerdán rábólint a társadalombiztosítási ellátásra jogosultakról szóló, elméletben a potyautasok kiszorítására szolgáló törvényjavaslatra.
Európában nálunk a legmagasabb a gyermekek átoltottsága
Európában Magyarország a legjobb a gyermekkori védőoltottságok átoltottsága szempontjából - mondta az egészségügyi államtitkár az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
A mesterséges intelligencia szerepe a szűrővizsgálatokban
A mesterséges intelligenciának óriási szerepe lehet az egészségügyi diagnosztikában, elsősorban a mammográfiában és a vastagbélrák-szűrésben - mondta Lengyel Györgyi, az Innovációs és Technológiai