hírek
Minden tizedik beteget ér károsodás a kórházakban
Megdöbbentő adat került nyilvánosságra a Medical Tribune novemberi számban, miszerint Magyarországon minden tizedik, kórházba felvett betegnél kialakul valamilyen károsodás az ellátás következményeként.
Áttörés jöhet az 1-es típusú cukorbetegség kezelésében
Brit kutatók mesterséges hasnyálmiriggyel sikeresen kezelték az 1-es típusú cukorbetegséget. A mesterséges eszköz képes utánozni a valódi hasnyálmirigy működését.
Felmondás miatt alakult ki ellátási zavar Érden
Nincs műtősegéd a Romics László Egészségügyi Intézményben, így csak szemészeti beavatkozások végezhető.
Csató Gábor: elkezdtük az új ügyeleti rendszer előkészítését
Az új ügyeleti rendszert februártól Hajdú-Biharban, márciustól Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vezetik be. Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója részletesen beszélt a rendszer kialakításának hátteréről, működéséről és arról, hogy a betegek milyen változásokra számíthatnak 2024 februárjáig.
Közzétették az új háziorvosi indikátorok előírásait
Szerdától elérhető a NEAK oldalán a 2023-től érvényes, új háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi indikátorok dokumentációja.
A múlt héten 23 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései szerint a múlt héten 23 200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtöki, heti jelentésében.
Továbbra sem rövidülnek a műtéti várólisták
Hiába az ötmilliárd forintos támogatás, a várólista-csökkentési program nem olyan hatékony, mint tervezték. A probléma hátterében több tényező is áll, ami miatt nem eredményes a program.
Akik rendszeresen fogyasztanak alkoholt, fogékonyabbak lehetnek az internet- és játékfüggőségre is
Szerhasználatra és addiktív viselkedésre is hajlamosító géneket és génvariánsokat azonosított egy nemzetközi kutatócsoport az ELTE és a Semmelweis Egyetem vezetésével. A felfedezés nemcsak a korábbi eredményeket erősíti, miszerint a függőség genetikai meghatározottságú lehet, hanem azt is, hogy egyes gének egyszerre többfajta szenvedélybetegség kialakulásához is hozzájárulhatnak.
Több, mint 64 milliárd euró lehet az európai digitális egészségügy piaci értéke 2023-ban
A Graphical Research tanulmánya alapján az Európai Unió digitális egészségügyi piacának bevétele idén meghaladhatja a 64 milliárd eurót. A mesterséges intelligencia, a big data, és a digitális technológiák fejlődése az egészségügyet is forradalmasította, az applikációk, a távkonzultáció és az automata adatgyűjtés iránti bizalom pedig Magyarországon is egyre nő. Hazánkban a páciensek csaknem 75 százaléka gondolja úgy, hogy a digitális eszközök növelik a gyógykezelések hatékonyságát.
Takács Péter: a fejnehéz egészségügyet lakosságbarátra kell átalakítani
Új típusú finanszírozási rendszert fogadott el a kormány. Csak az élesítés időpontja kérdéses még – mondta Takács Péter az InfoRádió Aréna című műsorában. A Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára beszélt az új ügyeleti rendszer bevezetésének menetrendjéről, a szakdolgozók bérrendezésének részleteiről és a háziorvosi ellátás átszervezéséről is.
Tavaly rekordszintű volt a gyógyszerhiány Hollandiában
A gyógyszerhiány csökkentése érdekében a holland kormány január 1-jétől új szabályokat léptetett életbe.
Múlt évben 369 szervátültetést végeztek Magyarországon
A transzplantációs várólistán tavaly 1764 beteg fordult meg, 451 új beteg került fel várólistára, az év végén pedig 1255 beteg várakozott életmentő szervátültetésre.
Átalakítják a hajdú-bihari próbaprogramot, amelyre az országos ügyeleti rendszer átszervezését alapozták
Átalakítják Hajdú-Biharban azt az orvosi ügyeleti próbaprogramot, amire az országos rendszer újraszervezését alapozták volna – tudta meg a Népszava.