hírek
Elbukott az ígéretesnek tűnő Alzheimer-gyógyszer
A Roche Alzheimer-kór elleni gyógyszerjelöltje két gyógyszerkísérlet során sem bizonyult hatásosnak, az eredmények alapjánnem lassítja a demencia kialakulását. Így a rivális Biogen és az Eisai maradtak a memóriakárosító betegség kezelésének reménységei.
Távvizit és VR-szemüveg – Mikor lesz mindez valóság a magyar egészségügyben?
E-mailes kommunikáció, a képek és leletek elektronikus megosztásának lehetősége, online időpontfoglalás és távkonzultáció – ezek a legfontosabb betegelvárások. De vajon mikor és hogyan jut el a hazai egészségügy arra a szintre, hogy személyre szabott, mesterséges intelligencia által támogatott terápiák segítsék a gyógyulást?
Benyújtotta a parlament elé az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról szóló javaslatot a Belügyminisztérium
A kormány elkötelezett a betegellátás minden szintjének további javítása, valamint az orvosok és egészségügyi dolgozók további béremelése mellett, ezért az egészségügyi ellátórendszer megújításához szükséges javaslatokat terjeszt az Országgyűlés elé - tudatta a Belügyminisztérium kedden közleményben az MTI-vel.
US News: kardiológia és kardiovaszkuláris rendszerek terén a világ 43. legjobbja a Semmelweis
A US News „Best Global Universities” 2023-as rangsorában kardiológia és kardiovaszkuláris rendszerek területen a tavalyi eredményéhez képest 12 helyet lépett előre a Semmelweis Egyetem, így már a 43. pozícióban található. Az egyetem idén 9 orvos- és egészégtudományi szakma tekintetében került fel a listára, a legtöbb területen hazai szinten az első helyen áll.
Rákbetegek saját felturbózott immunsejtjeiből építettek rák elleni mikrohadsereget
Rákos sejtekre génszerkesztéssel kihegyezett T-sejteket engedtek szabadon egy kísérletben rákbetegek szervezetében. Az eredmények biztatóak.
Újabb részletek kerültek nyilvánosságra a kormány egészségügy átalakítását célzó terveiről
Bár arról volt szó, hogy a főváros kimarad az ügyeleti rendszer átalakításából, az orvosi kamara tájékoztatásából kiderült, a kormányzat másképp gondolta.
Publikus a lista, amiből végre kiderül, hogy ki a TOP30 legbefolyásosabb személy a magyar magánegészségügyben
A Magyar Tudományos Akadémián megrendezett Nagy Magánpraxisnapon bemutatták a TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben című kiadványt, melynek részekent publikussá vált a hazai magánegészségügy legbefolyásosabb szereplőit bemutató TOP30-as lista.
Különleges magyar felfedezés a rák ellen
A közelmúltban két rangos, nemzetközileg elismert folyóiratban jelent meg közlemény az Országos Onkológiai Intézetben működő Nemzeti Tumorbiológiai Laboratórium keretein belül végzett kutatási eredményekről. A legagresszívabb és rendkívül súlyos kimenetelű emlőtumor altípuson és hasnyálmirigykarcinómán végzett kutatások eredményei rávilágítottak a kén anyagcsere tumorbiológiai szerepére - erről számolt be az Országos Onkológiai Intézet.
Új klinikai kutatócentrum nyílt az Alzheimer-kór korai felismerésére
Megnyílt az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) új klinikai kutatócentruma, amely Alzheimer-kór korai felismerésén, a betegség kialakulásában részt vevő idegélettani tényezők pontosabb megismerésén dolgozik.
Veszélyjelzést küldtek a házi gyerekorvosok
Olyan kevesen akarnak házi gyerekorvosok lenni, hogy veszélybe kerülhet a házi gyermekorvosi rendszer fennmaradása is - mondta Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke. Évente emelkedik az üresen álló praxisok száma, jelenleg 150-ben nincs orvos, a legnagyobb orvoshiány Pest megyében van.
Hosszú válaszlevélben sorolta problémáit az orvosi kamara, miután megkapta a kormány új terveit az egészségügy átalakításáról
A MOK néhány napja kapta meg véleményezésre az egészségügy átalakításáról szóló tervezetet. A Takács Péter államtitkárnak írt válaszukat csütörtökön hozták nyilvánosságra.
A WHO ajánlása az egészséges szobahőmérsékletre
A krónikus betegségekkel, gyengébb immunrendszerrel élőknek fokozottan figyelniük kell az otthonuk hőmérsékletére.
Távolról is segíthetnek a Parkinson-kóros betegeknek pécsi orvosok
A Parkinson-kór, a disztónia (kóros izom-összehúzódások által kiváltott akaratlan mozgás) és a különböző eredetű remegések kezelésében nyújt segítséget egy új, Kelet-Közép-Európában először a pécsi klinikán alkalmazott, a beteg kezelését távolról lehetővé tevő megoldás - közölte a Pécsi Tudományegyetem az MTI-vel.