hírek
Egyre többe kerül a magánorvos, de az állam és a munkaadók segíthetnek ezen
A Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke szerint ugyan egyértelműen megerősödve jött ki a koronavírus-járványból a hazai magánegészségügy, azonban a rezsi drágulása, a forint gyengélkedése és a bérköltségek növekedése ezt a szektort is érzékenyen érinti, ezért óhatatlan az áremelés.
Mindenkinek joga, hogy megfelelő táplálékhoz és dietetikai ellátáshoz jusson
Ma tartotta Budapesten éves közgyűlését az Európai Dietetikus Szövetség (The European Federation of the Associations of Dietitians – EFAD). A 27 európai tagállam dietetikusi szervezetét magában foglaló federáció ez alkalomból kiadta a Budapest Nyilatkozatot, amelyben leszögezték, hogy mindenkinek joga van a megfelelő táplálkozáshoz. A dietetikusok alapvető szerepét pedig abban látják, hogy e jog érvényesítésében szaktudásukkal támogassanak minden európai polgárt.
Novemberben indul az SMA újszülöttkori szűrőprogramja Magyarországon
Fontos a betegség korai felismerése: akkor hatnak a legjobban az elérhető gyógyszerek, ha még a tünetek megjelenése előtt elkezdik adni őket a kicsiknek.
Befejeződött a skill-laborhálózat létrehozása az egészségügyben
Az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem konzorciumi partnerségben országos skill-laborhálózatot hoztak létre: a három egyetemi központban és a tizenhat megyei oktatókórházi laborban lehetővé vált a diagnosztikus, terápiás és életmentő beavatkozások gyakorlati oktatása szimulációs környezetben - hangzott el a beruházás projektzáró rendezvényén csütörtökön Debrecenben.
A digitális egészségügy már nem a jövő, hanem a jelen Magyarországon is
E-recept, online időpontfoglalás, okosórák, egészségügyi applikációk, távvizitek, telemedicina. Magyarországon a koronavírus-járvány digitális fellendülést okozott az egészségügyben, mind a betegek, mind az orvosok oldaláról.
NNK: újabb majomhimlő-fertőzöttet azonosítottak Magyarországon
A múlt héten újabb embernél igazolták a majomhimlő-fertőzést, ezzel 79-re nőtt a Magyarországon diagnosztizált esetek száma - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel.
Bérfeszültség is állhat a Szent Imre kórházban történő felmondások hátterében
A hírek szerint a Szent Imre kórház szülészeti osztályának 28 szakdolgozója közül eddig 14-en adták be a felmondásukat.
500 millió megbetegedést lehetne megakadályozni 2030-ig, ha az emberek többet sportolnának a WHO szerint
Világszerte csaknem 500 millió új diabéteszes, daganatos, valamint szív- és érrendszeri megbetegedést lehetne megakadályozni 2030-ig, ha az országok kormányai többet tennének az emberek rendszeres testmozgásának előmozdításáért - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az emberek fizikai aktivitásáról készített első globális jelentésében.
Nemzetközi elismerést kapott a debreceni Sebészeti Klinika
A Mellkassebészek Európai Társasága a legmegbízhatóbb együttműködő partnerének választotta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinika Mellkassebészeti Részlegét. Az erről szóló tanúsítványt a napokban vették át a klinika vezetői.
Januártól kevesebb gyógyszerhez kell méltányossági kérelem, a kormányzati ígéret szerint hosszabb távon jobban járnak a magyar betegek
Az orvosoknak részletesebben kell majd indokolniuk, ha egyedileg támogatott készítményt kérnek.
Uniós forrásból elkészült a hematológiai intézet sejtterápiás központja
Elkészült a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet sejtterápiás központja; az európai uniós támogatással megvalósuló programmal elindulhat a legkorszerűbb sejtterápiás eljárás, az úgynevezett CAR-T kezelés szakmai feltételeinek kialakítása, ami az egyes vérképzőszervi daganatos betegségek gyógyításában lesz eredményes.
Novemberben tartják a 30. Semmelweis Szimpóziumot
Idén két kerek évforduló is kötődik az évente megrendezett Semmelweis Szimpóziumhoz: egyrészt az egyetem legnagyobb presztízsű nemzetközi tudományos rendezvénye ebben az évben ünnepli indulásának 30. évfordulóját, másrészt idén 40 éves az intézményben folyó nemzetközi képzés – a szimpózium ezáltal a Semmelweis International 40 rendezvénysorozat része.
2030-ra elérhető lesz a rák elleni vakcina
A koronavírus után újabb vakcinagyártásba kezd a cég, az évtized végére gyógyítható lehet a legtöbb rákos megbetegedés.