hírek
Így okoz rákot az étele, az itala és az otthona
Az élelmiszerekben, a csapvízben és számos háztartási cikkben található gyakori PFAS anyagok (örök vegyszerek) nemcsak rákot okozhatnak, de nagyban segítik annak terjedését is.
Durva magyar statisztika: minden tizedik gyermek születik valamilyen problémával
A koraszülötteken kívül több száz gyermek születik ugyan időben, de például oxigénhiányos állapotban vagy valamilyen veleszületett fejlődési rendellenességgel. Így elmondható, hogy minden tíz-tizenegyedik gyermek valamilyen problémával jön a világra.
A demencia fellegvára lett Magyarország
A betegelégedettségi mutatók jelentősen csökkentek Magyarországon, ez derül ki az OECD egészségügyi adatokat összegző kiadványából. Sajnos az elkerülhető halálozások száma is az egyik legmagasabb volt nálunk, sokkolóan kevesen járnak még mindig szűrővizsgálatokra, ahogy a demens betegek számának növekedése is Magyarországon lehet az egyik legmagasabb a következő 16 évben.
A sztatinok csökkenthetik a hormonterápiában részesülő nők számára a vérrögképződés kockázatát
A University of Texas Medical Branch friss tanulmánya szerint a menopauza során alkalmazott hormonterápiát biztonságosabbá teheti a sztatinok szedése.
Új kutatás arról az étrend a rák közti kapcsolatról
A táplálkozás és a tumorok kialakulásának kockázata közötti kapcsolatot vizsgálták az állatvilágban a Debreceni Egyetem munkatársainak közreműködésével. A hidrákon és zebrahalakon végzett kísérletek kimutatták: az étrend korlátozása megakadályozta vagy lassította a rák kialakulását.
Soha többet óvszer: örülhetnek a férfiak?
A tudósok szerint a kísérletek bizakodásra adnak okot.
Lehetséges, hogy a hamarosan kis robotok fogják szétrombolni a vérrögöket az erekben
Míg bizonyos vérrögök egy rugalmas eszközzel eltávolíthatóak, másokat azonban sokkal nehezebb elérni. Ezeket egy napon könnyen lehet, hogy irányítható mini robotokkal lehet majd kezelni, amelyek az erekben vándorolhatnak.
Egy digitális algoritmusról kimutatták, hogy jelentősen csökkenti az antibiotikumok felírását
A svájci Lausanne-i Egyetem létrehozta az ePOCT+ nevű digitális klinikai döntéstámogató algoritmust , amely segít annak eldöntésében, kell-e antibiotikum a gyereknek vagy sem.
6 európai közül 1 elhízott - melyik országokat sújtja leginkább az elhízási válság?
Az adatok szerint minden hatodik európai elhízott és a felnőttek több mint 50%-a túlsúlyos. Az arányok országonként eltérőek, de hol a legsúlyosabb a probléma?
A Coviddal kórházba kerülők 20%-a 3 év alatti gyerek – a szakértők szerint nem veszélytelen a most terjedő vírus
Ráadásul Duda Ernő professzor szerint csak szervátültetettekből több van, mint amennyi új oltóanyag jött, és akkor nem beszéltünk a daganatos betegekről. Rusvai Miklós szerint ugyanakkor olyan alacsony az oltási hajlandóság, hogy ez is túlbiztosításnak tűnik.
Orbán hálás a MOK-nak, imádkoznak Karsai Dánielért
Orbán Viktor értékelte röviden a magyar egészségügyet.
Adomány segíti a Gyermekgyógyászati Klinika digitális előrelépését
Eszközökkel és szolgáltatásokkal, önkéntes munkával és egy új digitális labor kialakításával támogatja a Semmelweis Egyetem Alapítványon keresztül a Gyermekgyógyászati Klinika Bókay utcai és Tűzoltó utcai részlegeit a 4iG Csoport.
Stagnál a stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja, ám keményít az influenza
2023. december 11 – 17. között az országban 40 200 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 295 600 fő akut légúti fertőzés tüneteivel.