hírek
Tulajdonost vált az orvosdiagnosztikai szolgáltató
A GBL az első jelentős befektetését hajtja végre az egészségügyi szektorban: felvásárolja Európa vezető orvosdiagnosztikai szolgáltatóját, az Affideát.
A pandémiához hasonló súlyos egészségügyi válság várható
Friss prognózis érkezett.
Egyénre szabott poszt-covid rehabilitációs program segíti a betegeket a Pulmonológiai Klinikán
Több mint hatvan, súlyos koronavírus-megbetegedésen átesett páciens rehabilitációja valósult meg eddig a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján. Az egyénre szabott elemeket tartalmazó program résztvevői amellett, hogy jelentős életminőség-javulásról számoltak be, korábban térhettek vissza munkájukhoz, megszokott tevékenységeikhez is.
Reagáltak a háziorvosok L. Simon László kritikájára
Pellengérre állított egy háziorvost L. Simon László, az Orbán-kormány volt államtitkára, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója. Az esetről doktorokat kérdeztünk, akik úgy látják, nem kollégájuk mulasztott, hanem ilyen ma az ellátás.
Dolgozhatnak-e menekült ukrán orvosok, ápolók a magyar egészségügyben?
Mindenre kiterjedő szakmai segítséget szeretne nyújtani a menekült ukrán orvosoknak, ápolóknak a Magyar Orvosi Kamara. Ennek egyelőre a nyelvi különbség mellett a – betegbiztonság szempontjából érthető – bürokrácia az egyetlen akadálya. De a vállalkozás nem lehetetlen, és ezt a lengyel vagy akár az olasz példa is bizonyítja.
NNK: jelentősen csökkent a betegek száma
A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései szerint április 11-17. között kilencezren fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel, ez 44 százalékkal kevesebb beteget jelent az azt megelőző héthez képest - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken közzétett heti jelentésében.
Államosítás a kórházakban, sok cég akár meg is szűnhet
A kormány röviddel a választások előtt úgy döntött, hogy államosítja a kórházak és a központi egészségügyi hivatalok informatikai rendszerét, amivel alaposan meglepte a hazai informatikai szektort is.
Gulyás Gergely: nem lesz önálló egészségügyi tárca
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter kizárta, hogy önálló egészségügyi minisztériumot hozzon létre az új kormány.
Kevésbé fogytak a receptköteles gyógyszerek a patikákban
Februárban az előző hónaphoz képest 1,3 százalékkal lassult a vényköteles gyógyszerek forgalma.
Legalább havi 6000 forintot költenének magán egészségbiztosításra a magyarok egy felmérés szerint
A magyarok többségének nincs magán egészségbiztosítása, bár komoly lakossági igény mutatkozik rá; a szolgáltatástól a megkérdezettek leginkább a gyors és könnyen elérhető ellátást várják - derül ki az EY kutatásából.
Új egészségügyi szakmai irányelvek készültek az EMMI koordinálásával
Öt új egészségügyi szakmai irányelv jelent meg az Egészségügyi Közlöny legutóbbi számában. Az irányelveket az Egészségügyi Szakmai Kollégium tagozatai készítettékKásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere jóváhagyásával, tudatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) lapunkhoz eljuttatott közleményében.
Fontos szerepe lehet a láznak a fertőzések leküzdésében
Mikor kell lázat csillapítani? Miért leszünk „libabőrösek”? Hány fokos legyen a hűtőfürdő? Mi a teendő lázgörcs esetén? – ezekre a kérdésekre is választ ad a Semmelweis Egyetem KliniKaland című ismeretterjesztő sorozatának legújabb, a lázról szóló epizódja.
Ígéretesnek tűnik a Biontech mRNS-alapú rákterápiája
Az mRNS technológiát a koronavírus elleni vakcinák miatt ismerte meg a világ biológusokon és orvosokon kívüli része tavaly, és már akkor is felmerült, hogy egy egy olyan rugalmas, és univerzális dolog, ami a Covid-oltáson messze túlmutat, és az egész orvostudományt forradalmasíthatja.