hírek
Hamarosan érkezik a bőrrák elleni oltás
Áttörést hozhat a melanoma elleni harcban egy mRNS-alapú, bőrrák elleni vakcina.
Téli szuperétrend, avagy az immunrendszer támogatása ételekkel
Az ünnepek előtt, valljuk be, kevésbé szoktunk táplálkozási célokat kitűzni magunk elé. Legtöbbünknek eszébe jut az adventről és a karácsonyról néhány ikonikus étel, amely kapcsolódik az ünnepkörhőz, kellemes emlékeket ébreszt, családi hagyományokat ápol. Dietetikusként sem vagyunk ezzel másképp és senkit nem szeretnénk lebeszélni a kedvenceiről ebben a hónapban sem. Nem titkolt szándékunk azonban rábeszélni az olvasókat egy-egy ételcsoport rendszeres fogyasztására vagy éppen a mértékletességre.
A koronavírus legújabb variánsáról jelentett a WHO
Érdekes változatnak minősítette az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a JN.1-es koronavírustörzset. A szervezet kedden jelentett az új variánsról, amelyről annyit mondtak, hogy jelenlegi információik szerint nem jelent nagy kockázatot a közegészségügyre.
GLP-1 receptor agonisták – mennyire biztonságosak a terhesség korai szakaszában?
Egyre több tanulmány foglalkozik azzal, hogy vajon mennyire biztonságosak a GLP-1 receptor agonisták és az egyéb nem inzulin természetű antidiabetikus gyógyszerek a terhesség korai szakaszában 2-es típusú cukorbetegség esetén. Hogy mit mondanak a legfrissebb vizsgálatok?
4 orvosi áttörés, amely reményt adott 2023-ban
Az orvostudomány rohamléptekkel fejlődik, szinte naponta vannak újdonságok, felfedezések, áttörések. Lássuk, melyek voltak idén a legfontosabbak – a teljesség igénye nélkül.
Új okot azonosítottak a tudósok, mely meddőséget okozhat
A meddőség körülbelül 48 millió házaspárt érint világszerte, és a tendencia évről évre nő. A kutatók nemrégiben a probléma egy új okát azonosították.
Egy vérvizsgálattal kiderülhet, milyen gyorsan öregednek a szervei
A Stanford Egyetem csapata azt állítja, hogy 11 szerv biológiai életkorát képesek meghatározni egy vérvizsgálattal.
Új kutatás igazolja: a dohányfüst visszafordíthatatlanul károsíthatja a hasnyálmirigyet
Magyar kutatók igazolták először hogyan járul hozzá a dohányfüst a krónikus hasnyálmirigy gyulladás kialakulásához és miért tehető felelőssé a folyamatosan fennálló gyulladásért. A Semmelweis Egyetem, a Szegedi és a Pécsi Tudományegyetem legújabb közös kutatási eredményét Budapesten mutatták be a tudományterület hazai és nemzetközi képviselőinek.
Oltás már nincs nekik sokáig, pedig rengeteg gyerek covidos. Ami pedig még van, az sem jó
A légúti panaszokkal küzdő gyermekek fele Covid-fertőzött, ráadásul már kúszik be az influenza is.
A tudósok egy új okot azonosítottak, mely hozzájárul a cukorbetegség kialakulásához
A felfedezésnek köszönhetően egy bizonyos enzim blokkolása új utat nyithat meg a 2-es típusú diabetes kezelésében.
Rohamosan emelkedik a Covidos betegek száma Magyarországon
Továbbra is folytatódik a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációjának emelkedése. Rengeteg az influenzás és a koronavírusos beteg.
Saját lefagyasztott petefészekszövetét ültették vissza a kemoterápia után a betegnek a Semmelweisen
Akut limfoid leukémiában szenvedő, kemo- és sugárkezelésen átesett, 24 éves beteg az első, akinek Magyarországon saját, három éve lefagyasztott petefészekszövetét ültették vissza szerdán a Semmelweis Egyetem orvosai annak érdekében, hogy a későbbiekben gyermeket vállalhasson.
Újabb gyógyszerek befogadásával 35-40 ezer beteg gyógyulása válik könnyebbé
Két év után újabb gyógyszerek befogadásával válik könnyebbé mintegy 35-40 ezer beteg gyógyulása - közölte a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-vel.