hírek
Az agyunk főkapcsolója
Újabb – az emberi agy működésének megismeréséhez vezető - ajtót nyitottak meg amerikai tudósok.
Kár aggódni az egészségért?
A 100 év fölötti kort megélők akár egészségtelenül is élhetnének, mert alapvetően génjeiknek köszönhetik hosszú élettartamukat - idézi amerikai kutatók állítását a The Daily Telegraph című brit napilap honlapja (www.telegraph.co.uk).
Szélütést, szívrohamot okoz a légszennyeződés
Minden korábbinál erősebb a bizonyíték, hogy az ipari és közlekedési szennyeződés szélütést és szívrohamot okoz, ezért az embereknek el kellene kerülniük a szmog belélegzését - közölte az Amerikai Szívtársaság.
Meddőség és csecsemőrák, mi a kapcsolat?
A gyermekkori leukémia kialakulása nem nagyobb arányú azoknál a gyermekeknél, akik mesterséges megtermékenyítés segítségével fogantak, mint a természetes úton világra jött gyermekeknél. Ezzel a megnyugtató eredménnyel zárult az állítólagos kapcsolatot kutató, eddigi legnagyobb vizsgálat.
Gyógyszer és lézer: hatékony a cukorbetegség okozta vaksággal szemben
A ranibizumab hatóanyag és a lézeres kezelés egy új vizsgálat eredményei szerint minden eddiginél hatásosabban javítja a diabetikus makulaödémás betegek látását.
A fogamzásgátló tabletta csökkenti a nők libidóját
A legújabb kutatások szerint alacsonyabb azoknak a nőknek a libidója, akik hormontartalmú fogamzásgátlókat (tablettát vagy bőrtapaszt) használnak.
B-vitamin: ne vedd a szívedre
Ellentmondásos kutatási eredmények láttak napvilágot a B-vitamin és a folsav szerepére vonatkozóan – lehet, hogy nem is segítenek a szív- és érrendszeri panaszokkal szemben.
A nagyobb gyermekeket támadja meg a H1N1 influenza
A 2009-es influenza-világjárvány kapcsán kórházba került gyermekek idősebbek voltak és gyakrabban volt valamilyen alapbetegségük, mint a korábbi szezonális járványok alatt kórházi felvételre szoruló gyermekeknek – derült ki egy, a Pediatric Academic Societies (PAS) éves gyűlésén, Vancouverben bemutatott egyik tanulmányból.
WHO: Javul a szegények egészségügyi helyzete
Kevesebb gyerek hal meg, csökken az alultápláltság, a HIV-fertőzés és a tuberkulózis aránya - jelentette be hétfőn az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Már egyetlen álmatlan éjszaka is inzulinrezisztenciát válthat ki egészségesekben
Egy, a Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism folyóiratban megjelent új tanulmány szerint már egyetlen álmatlan éjszaka hatására inzulinrezisztencia alakulhat ki, amely a II-es típusú cukorbetegség egyik jellemzője.
Segítik a tanulást a T-sejtek
A stressz, a betegség és a depresszió is gyulladást okoz az agyban, ami gátolja a tanulást. Egy új tanulmány szerint, amely online jelent meg a Journal of Experimental Medicine című folyóiratban, a T-sejtek kiegyensúlyozzák a tanulási görbét egy olyan fehérje termelésével, amely megszünteti a gyulladást, ezzel létrehoznak egy tanulásnak kedvezőbb környezetet az agyban.
Az Év Kórháza lett a pásztói Margit Kórház - Három éve még a csőd fenyegetett
A pásztói Margit Kórház és a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza nyerte el az Év Kórháza címet. Boczek Tibor, a pásztói kórház igazgatója úgy nyilatkozott, hogy 2007-ben még a túlélés volt a cél, és ha akkor nem keresik a kivezető utakat, ma már a kórház fizikai létezéséről sem lehetne beszélni.
Nemzetközi cégek és hatóságok együttműködése a gyógyszerpróbák biztonságáért
Szabályozó hatóságok, 17 gyógyszercég kutatói, valamint akadémiai tudósok működnek együtt abban az eddig példa nélküli összefogásban, amelyben az új szerek kísérleti tesztelésének közös módjait keresik.