kávé
A kávé segíthet meghosszabbítani az élettartamot
A kávé talán a legnépszerűbb ital a világon, becslések szerint naponta 2 millió csészével fogyasztják. Az évek során számos tanulmány foglalkozott a lehetséges pozitív és negatív egészségügyi hatásaival.
Hogyan változtatja meg a kávéfogyasztás a bélmikrobiomot?
A kávé az egyik legnépszerűbb ital, amelyet világszerte fogyasztanak. Sokak számára alapélelmiszer. A legújabb tanulmányok szerint közvetlen kapcsolatban állhat a bélmikrobiom összetételével is.
Napi kávéfogyasztás kontra kardiometabolikus kockázat
Minden egyes nap 1 milliárd ember fogyaszt ezen a bolygón egy bizonyos pszichoaktív szert. Ez a vegyi anyag meglehetősen mélyreható élettani hatásokkal rendelkezik. Növeli a vér nitrogén-oxid szintjét, értágulatot okoz, és nem utolsósorban éberebbnek érzi magát tőle az ember. Ez az anyag sokféle módon, de szinte mindig folyadék formájában jelenik meg. Kitalálta már? Ez a koffein, valószínűleg a legegészségesebb élvezeti drog, amit valaha felfedeztek.
Érdemes lehet elhalasztani a reggeli kávézást?
Az utóbbi években viszont egyre népszerűbb az elmélet, hogy a reggeli kávét másfél-két órával a felkelés után kellene inkább meginni, mert így el lehet kerülni a délután beütő kínzó fáradtságot, és az esti alvásba is kevésbé zavar be a kávézás így. Sok ember esküszik a módszerre, és van is benne némi igazság, azt azonban egyelőre semmi nem támasztja alá, hogy a felkelés utáni egybőli kávézás rossz hatással lenne a szervezetre.
Alacsonyabb a koffeintartalma mint a hagyományos kávénak, mégsem terjedt el eddig ez a kávéfajta
A kávéval kapcsolatosan sokféle hiedelem terjed, és az ízesítésüket tekintve is napról napra egyre többfajta kávéval lehet találkozni. A legújabb "találmány" a gombakávé.
Ez a mindennapi szokás segíthet a bélrák kialakulásának megakadályozásában
Egy új kutatás szerint a kávéfogyasztóknál sokkal kisebb a kockázata annak, hogy a rákos daganatok újranőnek a belekben.
Ez az ital még a kávénál is rosszabb hatással lesz ránk elalvás előtt
Havi egyszeri fogyasztása az energiaitaloknak is nagy károkat okoz a szervezetben.
Ezt mondja a legújabb kutatás a kávéról
A kávéval és a koffeinnel kapcsolatban megannyi hír terjeng, mai napig megosztó kérdés, hogy hasznos vagy ártalmas-e a kávéfogyasztás.
A világ 3 legdrágább kávéja – kettő közülük állati ürülékből készül
A kávézás sokaknál a mindennapok szerves része. 1-2, vagy akár 3 csésze kávé a legtöbb embernél lecsúszik a nap folyamán. Az alábbiakat igen borsos áruk miatt azonban csak a legkülönlegesebb alkalmakkor szokás fogyasztani. Hogy melyek a legdrágább kávék a világon?
Koffein – mennyi a túl sok?
Bár bizonyos mennyiségű koffein fogyasztása biztonságos, sőt, jótékony hatású is lehet az egészségünkre nézve, azonban a jóból is megárt a sok!
Csupa habos dalgona kávé- ha valami különlegességre vágyik
Ez az édes, krémes kávékülönlegesség az első Covid-karantén idején tett óriási népszerűségre szert világszerte, melynek sikere azóta is töretlen. Nem is csoda, hiszen csupán 4 hozzávaló kell az elkészítéséhez, ráadásul a végeredmény igencsak mutatós, így vendégeknek is mindenképp érdemes elkészíteni!
Meglepő részletek derültek ki a kávé kedvező hatásáról
Portugál kutatók vizsgálták meg, hogy vajon csak a koffeinbevitel segít abban, hogy a kávéfogyasztók élénkebbnek érezzék magukat, vagy esetleg a kávéfogyasztás szertartása is részt vállalhat ebből.