kutatás
Sikeres kísérletet hajtottak végre amerikai és kínai kutatók az agydaganatok kezelését illetően
A leghalálosabb agydaganat, a glioblasztóma ellen is működött a kísérlet.
Gyakori TikTok-használat: növekvő álhírveszély a fiatalok körében
Az NMHH friss kutatása szerint minél többet használja valaki a TikTokot, annál kevésbé képes felismerni az álhíreket.
Kutatók megtalálták a szeretet helyét az agyban
Finn kutatók kíváncsiak voltak, hogy vajon hol és hogyan érzékeli az emberi agy a különféle szívbéli megnyilvánulásokat.
Kullancsok által terjesztett ismeretlen vírust találtak kutatók
A Kínában felfedezett kórokozót, a wetland vírust (WELV) 2019 júniusában Csincsouban kezelt kórházi páciensnél azonosították először.
Hogyan lehet csökkenteni a poloskák lakásba jutásának esélyét?
Magyar kutatók (a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatói) az ázsiai márványospoloskát vizsgálták, hogy kiderüljön, milyen fény vonzza a legjobban a mindenhova beférkőző rovarokat.
Az éjszakai fénynek való kitettség minimalizálása csökkentheti a cukorbetegség kockázatát
Az elmúlt néhány év kutatásai kimutatták, hogy az éjszakai erős fénynek való kitettség negatívan befolyásolhatja az ember egészségét.
Nincs kapcsolat a mobiltelefonok és az agydaganat között - állítja a WHO által támogatott tanulmány
Nincs kapcsolat a mobiltelefon-használat és az agydaganat kockázatának növekedése között - derül ki az Egészségügyi Világszervezet megbízásából elemzett új, világszerte rendelkezésre álló adatokból.
Új távlatok az őssejtkutatásban
A Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (angol rövidítéssel HCEMM) kutatóinak új tanulmánya szerint az őssejtek terápiás használata folyamán még körültekintőbben kell eljárni, várhatóan éppen olyan szigorúan kell majd mérlegelni a hasznot a kockázattal szemben, mint sok más orvosi beavatkozás esetén.
Egy új kutatás szerint fájdalmas lehet az erős gondolkodás
Egy új kutatás kimutatta, hogy az intenzív gondolkodás valóban fájdalmas lehet.
Őssejtekkel végeznek kutatást a csontregeneráció területén
Jelentős eredményeket ért el a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kutatócsoportja, amely a bölcsességfog eredetű őssejtek fogászati célú hasznosítását kutatja. A kutatások szerint őssejtek felhasználásával egyszer majd nemcsak szuvas fogakat lehet betömni, hanem akár csontot vagy maradandó fogakat is újra lehet növeszteni.
Egy rövid teszttel meg lehet állapítani a kognitív hanyatlás mértékét
A demencia világszerte több mint 50 millió embert érint, de ez a szám 2050-re megháromszorozódhat. A kutatók szerint azonban egy új, ötperces teszt segíthet az embereknek abban, hogy kiszűrjék az esetleges demenciát.
Változások az aszpirin szedésében: Új kutatási eredmények és ajánlások
Sok idős ember kis dózisban szedi naponta ezt a gyógyszert annak érdekében, hogy csökkentse a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. Azonban egy új kutatás szerint ez nem feltétlenül javasolt.
Szegedi kutatócsoport: az idegsejtek hatékonyságának romlása miatt lassul a mozgás és gondolkodás öregkorban
A Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (angol rövidítéssel HCEMM) szegedi Neuron Fiziológia és Terápia kutatócsoportja szerint az idegsejtek hatékonyságromlása okozza a mozgás és gondolkodás lassulását öregkorban.