magyar
Durva magyar statisztika: minden tizedik gyermek születik valamilyen problémával
A koraszülötteken kívül több száz gyermek születik ugyan időben, de például oxigénhiányos állapotban vagy valamilyen veleszületett fejlődési rendellenességgel. Így elmondható, hogy minden tíz-tizenegyedik gyermek valamilyen problémával jön a világra.
A demencia fellegvára lett Magyarország
A betegelégedettségi mutatók jelentősen csökkentek Magyarországon, ez derül ki az OECD egészségügyi adatokat összegző kiadványából. Sajnos az elkerülhető halálozások száma is az egyik legmagasabb volt nálunk, sokkolóan kevesen járnak még mindig szűrővizsgálatokra, ahogy a demens betegek számának növekedése is Magyarországon lehet az egyik legmagasabb a következő 16 évben.
Így takarítanak otthon a magyarok: aggasztó dolgok derültek ki egy friss kutatásból
Egy új reprezentatív kutatás azt vizsgálta, hogy miként viszonyulnak a magyarok az otthoni takarításhoz.
A bélflóra és a daganatos betegségek kialakulásának kapcsolatát vizsgálják szegedi kutatók
Egyes daganatos betegségek korai diagnosztikájához is hozzájárulhatnak azok az emésztőrendszerben előforduló mikroorganizmusokat vizsgáló kutatások, melyeket Juhász Szilvia végez munkatársaival a szegedi Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központban (Hungarian Center of Excellence for Molecular Medicine – HCEMM).
Müller Cecília fontos változtatásokat akar a szűrővizsgálatoknál
Az országos tisztifőorvos szankcionálná a szűrővizsgálatok elmulasztását, de több változtatást is szeretne.
A Semmelweis Egyetemé az év legjobb eHealth-fejlesztése
A kormányzat az egészségügy területén három fontos célt tűzött ki: az egészségben töltött évek számának növelését, az alapellátás és otthonközeli ellátás megerősítését, valamint a prevenciós szemlélet szélesebb körben történő elterjesztését. Ehhez új iparági stratégia is társul, amelynek alappillérei a hazai beszállítók megerősítése, az innováció és a vállalkozások külpiaci jelenlétének támogatása.
Az egészségügy minden területén nagy szerepet kap a digitalizáció
Az egészégügy minden területén megjelenik és nagy szerepet kap a digitalizáció, és a szakmai fejlesztések mögé informatikai támogatást kell adni - mondta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a Digital Health Summit tanácskozáson.
Rétvári Bence: látható eredményei vannak a betegségmegelőzés érdekében tett intézkedéseknek
Látható eredményei vannak a betegségmegelőzés érdekében tett kormányzati intézkedéseknek, hiszen nőtt a magyar lakosság várható élettartama és az egészségben eltöltött idő is - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten, egy szakmai rendezvényen, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben.
Magyar Genom Program indulhat egyetemek és egészségügyi intézmények együttműködésével
A Magyar Genom Program megvalósításáért fogott össze a Széchenyi István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Országos Kórházi Főigazgatóság és a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet
Nyílt vitát tartott az orvosi kamara az életvégi döntésekről
A szakemberek többsége szerint új szabályokra lenne szükség az életvégi döntésekhez.
Az anyagcsere-folyamatok és a betegségek kialakulásának összefüggéseit vizsgálták szegedi kutatók
Akár a páciens egészségi állapotára vagy a jövőben kialakuló betegségeire is következtetni lehet az anyagcsere-folyamatokból a jövőben egy új módszernek köszönhetően, amelyet a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (Hungarian Cencter of Excellence for Molecular Medicine - HCEMM) kutatói fejlesztettek ki.
NMHH: átalakulóban vannak a filmnézési szokások Magyarországon
Az elmúlt időszakban jelentős átrendeződés jellemezte a médiafogyasztási, filmnézési szokásokat Magyarországon és ez a változás jelenleg is tart - állapították meg csütörtökön az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál keretében, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) rendezésében megtartott, A művészet tudatossága, a tudatosság művészete című konferencia előadói Szolnokon.
Új támadáspontot azonosítottak a HUN-REN TTK kutatói a kemoterápiát túlélő tumorsejtekben
A HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont (HUN-REN TTK) és a Bécsi Orvostudományi Egyetem Rákkutató Intézet közös projekt keretében új támadáspontot azonosított a kemoterápiát túlélő tumorsejtekben. Az eredmények klinikai alkalmazásával meghosszabbíthatóvá válhat a rákos betegek túlélése.