mesterséges intelligencia
Hat tudományos áttörés 2024-ből, amelyek meghatározzák a jövőt
Könnyű 2024-re viharos évként gondolni, de némi vigaszt nyújt az a tudat, hogy az emberiség most már azt állíthatja, hogy többet tud a világegyetemről, mint valaha. Akár a mikroszkopikus világról szerzett ismereteinket bővítjük, akár a galaktikus szomszédságunkról alkotott elképzeléseinket alakítjuk át, minden egyes előrelépés figyelemre méltó.
Ember vs. MI: Melyiknek jobb a humorérzéke?
Egy új kutatásban azt hasonlították össze, hogy az ember vagy a ChatGPT által alkotott viccek viccesebbek-e. Az eredmény meglepő lehet.
Egyre több ember választja a magánegészségügyi szolgáltatást
Az elmúlt 6 hónapban ötből négy ember vett igénybe magánegészségügyi szolgáltatást, miközben a válaszadók több mint harmada 50 és 100 ezer forint közötti összeget költött e célra - derült ki a Digital Health Essential megbízásából végzett kutatásból. A jövőben digitális egészségügyi megoldásokat a legtöbben a háziorvosi, a bőrgyógyászati és a sürgősségi ellátás területén, valamint a gyermekgyógyászatban használnának szívesen.
Segíti vagy hátráltatja a radiológusok munkáját az AI?
Egyesek szerint a mesterséges intelligencia jobb teljesítményre képes, mint maguk a radiológusok, de még mindig nem használják az AI -technológiát széles körben a radiológiai rendelőkben.
Mesterséges intelligencia a reumatológiában?
A jövő reumatológusa olyan betegeket fog látni, akiket mesterséges intelligencia (AI) révén, távoli kitelepüléseken elhelyezett ultrahangos szkennerek adatai, illetve az orvos által megadott algoritmusok felhasználásával értékeltek és triázsoltak. A praxisokat széles körben az AI fogja támogatni, ami átvizsgálja a kórlapokat, jegyzeteket készít, kezeli az előzetes engedélyeket és egészségbiztosítási kérdéseket, segít a korábbi diagnózisok felállításában, klinikai vizsgálatokhoz kutat fel betegeket, és talán még egyéb, optimális terápiát is javasol egyes betegek számára.
Az életet és a halált is megjósolhatja az AI
Dán kutatók hatmillió ember adataival tanították be a Life2Vec nevű mesterséges intelligenciának, hogyan jósolhatja meg az ismétlődő mintázatok alapján, milyen sors vár egy emberre.
A tüdőgyógyászat digitális átalakításáért kötött megállapodást az SE és az OKPI
A tüdőgyógyászat digitális átalakulásának előmozdításáért, továbbá közös népegészségügyi programok megvalósításáért kötött stratégiai megállapodást a Semmelweis Egyetem (SE) Egészségügyi Menedzserképző Központ és az Országos Korányi és Pulmonológiai Intézet (OKPI).