mozgás
A WHO szerint ennyi mozgásra lenne szükség életkoronként
Hazánkban csakúgy, mint a világ más országaiban, egyre többen végeznek ülőmunkát. Mivel a munkahelyre is autóval vagy tömegközlekedési eszközzel jutnak el - vagy eleve home office-ban dolgoznak -, az emberek többsége jóval kevesebbet mozog, mint amennyi az egészség fenntartásához szükséges lenne. A mozgásszegény életmód növeli az olyan krónikus betegségek kialakulásának esélyét, mint a rák, a szív- és érrendszeri megbetegedések vagy a diabétesz. Érdemes ezért minden korosztálynak több testedzést beiktatni az életébe. Mutatjuk, heti mennyi mozgást ajánl az Egészségügyi Világszervezet.
Ez történik, ha éhgyomorra edz valaki
Sokan azt gondolják, hogy az éhgyomorra történő edzés praktikus és sokkal jobb, mint evés után mozogni. Az üres hasérzet viszont csalóka lehet. Sőt, többet árthat, mint használhat.
Az erekciós zavarok kezelésében a mozgás csaknem olyan jó, mint a Viagra
Egy új tanulmány szerint az aerob gyakorlatok majdnem olyan hatékonyak az erekciós zavarok kezelésében, mint gyógyszerek, ráadásul ez biztonságosabb és olcsóbb.
3 remek mozgásforma idősebbeknek
Az egészséges életmód szerves része a rendszeres mozgás, ám az 50 felettiek gyakran nehezebben veszik rá magukat. Ennek oka egyrészt a motiváció hiánya, a meglévő mozgásszervi panaszok, a rosszabb általános egészségi állapot, valamint a félelem a sérülésektől. Éppen ezért összeszedtük, melyek azok a mozgásformák, melyeket az idősebbek is bátran végezhetnek.
Rendszeresen mozog, ám egészségtelenül étkezik? Van egy rossz hírünk!
Sokan vannak, akik nem képesek lemondani az egészségtelen ételekről, és rendszeresen falatoznak bő olajban kisütött készítményeket, chipset, csupa cukor édességeket. Mivel azzal tisztában vannak, hogy étkezésük nem a legideálisabb, kompenzálásként gyakran sportolnak. Bár a mozgással természetesen csökkenthető a táplálkozásuk több negatív vonzata, és az is lehet, hogy túlsúllyal sem küzdenek, de egy alapos kivizsgálás után rájönnének, bizony megbosszulja magát a nem megfelelő étkezés.
Tabletta, ami kiváltja az edzést? Jó úton haladnak a tudósok, hogy ilyen forgalomba kerüljön
Az új készítmény nemcsak a testsúlyra van jó hatással, hanem a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a demencia kockázatát is csökkentheti!
A reggeli vagy az esti edzés jobb fogyás szempontjából?
Egy új kutatás szerint nem mindegy, melyik napszakban edzünk, ha fogyni szeretnénk.
Mi a fontosabb az életkor előrehaladtával – a nyújtás, az egyensúlyt fejlesztő vagy az erősítő edzések?
Az öregedés kapcsán a legtöbben a fiatalos megjelenésük elvesztésétől tartanak, pedig sokkal nagyobb aggodalomra ad okot az erőnlét, az egyensúly és a ruganyosság romló állapota. Amennyiben ezen területeken jelentősebb hanyatlás következik be, az mozgásszervi problémákhoz, fájdalomhoz, esésekhez és csonttörésekhez vezethet, ami rányomhatja a bélyegét a mindennapokra- gondoljunk csak a lépcsőzésre, kirándulásokra vagy az unokákkal való aktív játékokra!
Egy hosszú autóút során ez a rutin akár életét is megmentheti
Nem számít, hogy milyen az ember általános egészségi állapota,van amiről semmiképp sem szabad elfeledkeznie, ha hosszú ideig utazik.
Pár ezer lépés is csökkentheti a korai halálozás kockázatát
10 000 lépés töredéke is óriási hatással van a halálozási kockázatra. Már azzal is sokat tehetünk az egészségünkért, ha a közeli boltba minden nap elsétálunk – egy új tanulmány szerint.
15 órás műtéttel, agyimplantátummal és MI-vel érték el, hogy egy lebénult férfi újra mozoghasson
Különleges dolgot vittek véghez a közelmúltban a Feinstein Orvosi Kutatóintézet munkatársai, kifejlesztettek ugyanis egy olyan, mesterséges intelligenciát is alkalmazó módszert, melynek köszönhetően egy ember újból meg tudta mozdítani a karját, és érezhette, ahogyan megfogják a kezét.
A rák visszatérését akadályozhatja meg két mozgásforma
Három kutatás is alátámasztja, hogy segíthet a betegségben érintetteknek.
Ezt kell csinálni, ha csak napi 1 percünk van mozogni
Létezik egy olyan gyakorlat, amely csak egy percet vesz igénybe, de nagyon hasznos.