pszichiátria
Kommunikáció autista gyerekekkel az egészségügyi ellátásban
Mi a teendő, ha autista pácienst kell kezelni? Hogyan segíthetjük a sikeres egészségügyi ellátást?
Indokolt-e a kratom körüli hisztéria?
A kratom (Mitragyna speciosa) a kávéfélék családjába tartozó pszichoaktív növény, amelyet Délkelet-Ázsiában évszázadok óta gyógyászati céllal használnak a legkülönbözőbb problémákra.
Az agyi véráramlás alapján előre jelezhetőek az időskorúak későbbi kognitív funkciói
A Johns Hopkins Egyetem artériás perfúziós-MRI vizsgálatának eredményei szerint az egészséges idősek agyi véráramlása (CBF) alapján előre jelezhetők az adott személy négy évvel későbbi kognitív funkciói.
Az idős betegek benzodiazepin használata csökkenő tendenciát igazol
A Journal of the American Geriatrics Society orvosi szaklap februári online kiadásában megjelent beszámoló szerint Kanadában, az Egyesült Államokban és Ausztráliában kissé, ám szignifikánsan csökkent az időskorúak körében a benzodiazepin használat incidenciája és prevalenciája.
A haloperidol nem javítja a delíriummal veszélyeztetett kritikus állapotban lévő betegek túlélését
A placebóhoz képest a haloperidol profilaktikus alkalmazása a kezeléstől számított 28 nap során nem javítja delírium nagy kockázatával fenyegetett kritikus állapotban lévő betegek túlélését. – olvasható a Journal of the American Medical Association szakfolyóirat februári online kiadásában.
A menopauza és Alzheimer-kór: agyi anyagcsere változások - 2. rész
A hormonpótlás és az antioxidánsok jelentik a megoldást? A vizsgálat eredményei a korábbi preklinikai vizsgálatok eredményeit igazolva azt jelzik, hogy perimenopauzális és posztmenopauzális nőknél bioenergetikai deficit alakul ki.
A menopauza és Alzheimer-kór: agyi anyagcsere változások - 1. rész
A kutatók 43 egészséges, normál kognitív állapotú, diabetesben nem szenvedő nőnél értékelték az agy bioenergetikáját különböző endokrin átmeneti stádiumokban.
Mit tesznek a depressziós orvosok?
Mit tesznek az orvosok akkor, ha észreveszik magukon a depresszió jeleit és rájönnek, hogy tenniük kellene valamit. Sok orvos egyszerűen nem tesz semmit.
Depressziós orvosok - csendes szenvedés
Bárki máshoz hasonlóan, az orvosoknak is lehetnek szomorú, nehéz napjai. De vajon hogyan birkóznak meg az ilyen időszakokkal? Egyáltalán mitől lesznek depressziósak? Vajon másképp élik meg, mint az átlagemberek? Hogyan próbálják kezelni a depressziót és milyen módszerektől tartózkodnak?
Parázsló vita a gyógyászati célú marihuánáról
A marihuána gyógyászati célú alkalmazásával kapcsolatos kutatási eredmények tavaly is heves vitákat kavartak.
A 2017-es év legnépszerűbb orvosi kutatásai a pszichiátriában
Megelőzhető-e az Alzheimer-kór? Potenciális kezelések depresszió ellen. A következőkben sorra vesszük a tavalyi év legérdekesebb és legtöbb vitát kavaró kutatásait.
A postpartum depresszió az újabb terhességekkel valószínűleg visszatér
A PLOS Medicine szakfolyóirat kiadásában megjelent dán vizsgálat eredménye azt mutatja, hogy a postpartum depresszió az újabb terhességek után minden bizonnyal visszatér.
Hatékonynak találták a kannabinoid terápiát az alvási apnoe kezelésében
A megközelítőleg minden ötödik amerikai felnőttet érintő alvási apnoe kezelésére jelenleg semmilyen gyógyszer nem áll rendelkezésre.