rák
Új módszer segíthet a rákos sejtek felderítésében
Az Oxfordi Egyetem által kifejlesztett fluoreszkáló festéktől "világítanak" a rákos sejtek és nagyon ígéretesek az első tesztek.
A szakértők háromszintű védekezést javasolnak a bőrrák ellen
A bőrrák elleni küzdelem bizonyítottan hatékony eszközeit és szakmai ajánlásait összefogó új, háromszintű prevenciós stratégiát javasolnak a május végén induló nyári érzékenyítő kampányukban a Magyar Dermatológiai Társulat onkodermatológus szakértői.
A PSA értékelése a radikális prosztatektómia után
A prosztatarák a férfiak leggyakoribb rosszindulatú daganata, csak az Egyesült Államokban a férfiak daganatos diagnózisainak 29%-át teszi ki. A radikális prosztatektómia továbbra is az egészséges betegeknél a lokalizált prosztatarák preferált kezelése, ami kiváló onkológiai kontrollt biztosít. A radikális prosztatektómiát követően azonban a lokalizált betegségben szenvedő betegek mintegy 20-40%-ánál jelentkezik biokémiai kiújulás (BCR), és az áttétes betegségben szenvedő betegek több mint felének kórtörténetében eredetileg lokalizált vagy regionális betegséget diagnosztizáltak.
Ez az egyszerű dolog okozhatja a rákos megbetegedések jelentős részét
Átfogó svéd kutatás készült arról, hogy a rákos megbetegedések nagy százaléka az elhízás miatt történik, ami odafigyeléssel és egészséges életmóddal jelentősen kiküszöbölhető lenne.
Tárlatvezetéssel várja a látogatókat a C80-A rák esztétikája című kiállítás
Május 16-án, 17 órától tárlatvezetéssel várja a látogatókat a C80 – A rák esztétikája? című kiállítás a Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet I. emeleti aulájában. A május 31-ig látogatható tárlat záróeseményén bemutatják a projektet összefoglaló nyomtatott kiadványt.
Nem kell automatikusan eltiltani a daganatból felépült gyermekeket számos tevékenységtől
Nem kell automatikusan eltiltani a daganatos betegségből felépült gyermekeket a veszélyesnek ítélt szakmáktól, versenysporttól - derül ki a Semmelweis Egyetem új tanulmányából, amelyet a JAMA Pediatrics szakfolyóirat közölt.
Virtuális szemüveg-technikával segítik a tumoros betegeket
Hazánkban először alkalmaztak onkológiai beteg gyerekeknél olyan műtéti eljárást, ahol a beavatkozást megelőzően egy VR-szemüvegen keresztül virtuálisan megjelenítették a daganatot és annak környezetét, ezzel pontos képet kapva a tumor elhelyezkedéséről és a környező erek állapotáról.
Egy tanulmány szerint a spironolakton nem növeli a rák kockázatát
A bőrgyógyászati panaszok miatt naponta spironolaktonnak kitett nőknél nem volt nagyobb az emlő- vagy nőgyógyászati rák kialakulásának kockázata, mint a nem kitett nőknél.
A kínai gyógyászatban használt gyümölcs jó lehet a vastagbélrák kezelésére
Egy új tanulmány szerint a kínai gyógyászatban használt, schisandra vagy "magnóliabogyó" néven ismert növényben található polifenol segíthet a vastagbélrák kezelésében, különösen a betegség későbbi stádiumában.
Új megközelítés született a legsúlyosabb rákok gyógyítására
Forradalmian új megközelítés született a RAS fehérje mutációihoz köthető rákok gyógyítására: az ELTE kutatói jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.
A csernobili farkasoknál van a rák megelőzésének kulcsa?
Az ott élő farkasok rezisztensek lettek a rákkal szemben, pedig óriási sugárzásnak vannak kitéve.
WHO-jelentés: 2050-re a rákos megbetegedések száma a világon 77%-kal fog megugrani
A WHO szerint nem csak a világ magas és alacsony jövedelmű régiói között vannak nagy különbségek a rák ellátása terén, hanem az országokon belül is.
Ha kevesebbet eszünk, elkerülhetjük a rákot? – Debreceni kutatók a táplálkozás és a rák kapcsolatáról
Miután korlátozták az étrendjüket, kevésbé alakult ki a sejtjeikben rákos daganat. Erre a következtetésre jutottak a Debreceni Egyetem kutatói, akik egy nemzetközi kutatás keretében éveken át édesvízi hidrákat és zebrahalakat vizsgáltak. Ha a táplálkozás és a tumorok kialakulása közötti összefüggés ismert az állatvilágban, mi a helyzet velünk, emberekkel? Valóban a diéta lenne a hosszú, daganatos betegségektől mentes élet titka? Erről is beszélgettünk Tökölyi Jácint egyetemi docenssel.