sebészet
A mesterséges intelligencia a hasnyálmirigyrák diagnosztikájában
A hasnyálmirigyrák jelentős diagnosztikai kihívást jelent agresszív jellege és a korai tünetek hiánya miatt, ami késői felismeréshez és rossz prognózishoz vezet. A legfrissebb statisztikák szerint a hasnyálmirigyrák a daganatos halálozások negyedik vezető oka világszerte, és előfordulása egyre nő, különösen a magas kockázatú régiókban, például Kínában. Az olyan tényezők, mint a konkrét és megbízható szűrési markerek hiánya, valamint az általános népességben való alacsonyabb előfordulási gyakoriság, a hatékony, nagyszabású szűrést jelentős feladattá teszik, hogy értékelje a diagnosztikai technikákat, a mesterséges intelligencia integrációját, a biomarkerek felfedezését és a jövőbeli kilátások terén elért előrelépéseket.
Jóindulatú petefészekciszták: spontán módon szűnnek?
A petefészekciszták gyakoriak. A nagy többségük jóindulatú, és a jóindulatú ciszták több mint háromnegyede 5 év, vagy rövidebb idő alatt megszűnik. Több mint három évtizede a Kentucky Egyetem petefészekrák-szűrési vizsgálata során csaknem 48.000, 30 évnél idősebb nőnél végeztek sorozatos transzvaginális ultrahangvizsgálatot (TVUS) ingyenesen. E nők közül több mint 2600-nál (5,5%) találtak új petefészekcisztát.
Sebészeti robot segítségével távolítottak el egy nehezen hozzáférhető daganatot
A Da Vinci nevű sebészeti robot segítségével távolítottak el az orvosok egy nehezen hozzáférhető daganatot, amelyet csak nagyon komplikált módszerrel lehetett volna kiműteni.
Sikeresnek nevezte a robotsebészeti programot az Országos Onkológiai Intézet és a Jahn Ferenc kórház főigazgatója
Sikeresnek minősítette a robotsebészeti programot az Országos Onkológiai Intézet és a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház főigazgatója a projekt zárórendezvényén hétfőn, Budapesten.
Appendicitis: műtét vagy antibiotikum? 2. rész
Jellemzően a legtöbb áttekintett klinikai vizsgálat esetében nem volt különbség a kórházi tartózkodás hosszát illetően. Ahogy azt Dr. Pappas kifejtette, a standard appendectomiát követően a betegeket többnyire a műtét lebonyolítását követő 24 órán belül hazaengedik.
Appendicitis: műtét vagy antibiotikum? 1. rész
Az appendectomia még mindig az első vonalbeli kezelés a legtöbb akut appendicitisben szenvedő beteg esetében.
A fogyás és a kórházi tartózkodás kapcsolata
Egy kutatás során a teljes térd artroplasztika (TTA) előtt 10 kilogrammot fogyó, kórosan elhízott betegeknél a kórházi tartózkodás időtartama körülbelül egy nappal lerövidült és 76%-al kisebb volt a hosszas kórházi tartózkodás valószínűsége.
Laparoszkópos nephrectomia és urolithiasis
A kutatók az urolithiasis esetén végzett laparoszkópos nephrectomiáról (LN) nyílt műtétre való átérés kockázati tényezőit vizsgálták.
Bariátriai műtétek hátrányai. 1.rész
Francia kutatók szerint gyomor bypass és csőgyomor képzés után csökken a mortalitás veszélye, viszont számolni kell a későbbi gastrointestinalis mellékhatások kockázatnövekedésére.
Bél előkészítés elektív colectomia során?
A MOBILE vizsgálat eredménye szerint a mechanikus és orális antibiotikum bél előkészítő terápia (MOABP) nem csökkenti az elektív colectomia utáni műtéti sebfertőzés (SSI) vagy a morbiditás arányát a bél előkészítés mellőzésével összehasonlítva.
Infektív endocarditis és mortalitás
Nincs konszenzus arról, hogy melyik endocarditis-specifikus preoperatív jellemző gyakorol tényleges hatást a posztoperatív mortalitásra. A kutatás célja ezen tényezők azonosítása és számszerűsítése volt.
Thyroidectomia műtéthez kapcsolódó belegyezés: felülvizsgálat az Egyesült Királyságban
Az angol Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) felé 2015-2016 során 10 965 panasz érkezett klinikai gondatlanság miatt, melyek nagy része műtétekhez kapcsolódott.
Bariátriai műtétek után fellépő cholelithiasis gyakorisága és kockázati tényezői
A bariátriai műtétek utáni (BS) obezitas és gyors súlyvesztés a chilei populációban gyakorinak számító cholelithiasis (CL) kialakulásának független kockázati tényezői.