sport
A kardiorespiratorikus fittség szerepe az egészség fenntartásában
A bemutatott példák az életkortól független fittség fontosságát demonstrálják. A téma a rendszeres fizikai aktivitás végzésének - nem csak az ezzel megszerzett magasabb aerob kapacitásnak - és a kóresemények alakulásának a kapcsolata.
Mozgással a hosszabb életért
Ha minden amerikai olyan aktív lenne, mint azok, akik rendszeresen edzenek, az öt évvel növelné a várható élettartamukat – derült ki egy új elemzésből, amely a British Journal of Sports Medicine folyóiratban jelent meg.
A pilates egészségügyi előnyei idősebbek számára
A pilates egy olyan mozgásforma, amely az életkor előrehaladtával hasznos lehet a csontok egészségének, az erőnek és a mobilitásnak a megőrzése szempontjából.
Testmozgás egy tablettában: valóban létezik egy olyan gyógyszer, ami annyira jó, mint lefutni 10 km-t?
A dániai Aarhus Egyetem kutatói bejelentették, hogy a LaKe nevű gyógyszer „olyan anyagcsere-állapotba hozza a szervezetet, amely megfelel annak, mintha éhgyomorra 10 km-t futnánk nagy sebességgel”. Ha egy tabletta képes is részben megismételni azt, ami testmozgás közben történik bennünk, valójában tényleg az lehet a legjobb megoldás?
A sportoló gyerekeknek jobb a mentális és a fizikai egészségük is. Hogyan bírhatjuk rá őket a mozgásra?
A felnőttek számára a testmozgás egészségügyi előnyei jól ismertek. Most új kutatásoknak hála egyre inkább előtérbe kerülnek a gyermekekre gyakorolt jótékony hatásai is.
Pilatesszel a demencia ellen
Kutatások szerint a pilatestréning csökkentheti az időskori szellemi leépülés kockázatát.
Évekkel tovább élhetnek az olimpikon futók
Bár az élsportolókkal kapcsolatosan sokunknak a túlhajtás juthat az eszébe, egy új tanulmány teljesen ellentmond ennek az állításnak. A vizsgálat szerint ugyanis az olimpikonok szervezetei még időskorukban is sokkal strapabíróbb.
Olimpiai sportágak, melyeken ma már meglepődnénk, hogy egykor az olimpia részei voltak
Kis túlzással az egész világ az olimpia lázában ég, ami nem is csoda, hiszen a négyévente megrendezett sporteseményen a világ legjobbjai versenyeznek egymással. Egy olimpiai cím nemcsak bőséges anyagi elismeréssel jár, de a győztesek örökre beírják magukat a sporttörténelembe is. Az olimpiák azonban régebben egészen máshogy zajlottak, mint manapság, ráadásul tele voltak olyan sportágakkal is, amelyeket ma már elképzelni sem tudnánk az ötkarikás játékokon.
Melyik országnak van a legtöbb olimpiai érme?
Most, hogy elindult a XXXIII. nyári olimpiai játékok, melynek helyszíne ezúttal Párizs, ideje egy kicsit górcső alá venni az eddigi olimpiai érmeket és olimpiai bajnok országokat.
Jön a Mozgás Éjszakája!
A Mozgás Éjszakája nevű ingyenes sportrendezvényt most hétvégén rendezik meg a Hősök terén és további 16 vidéki városban. A mozgás szerelmeseinek nem érdemes kihagyni, hiszen ez egy remek lehetőség a testformálásra, a jó hangulat megteremtésére és akár más sportkedvelőkkel való ismerkedésre is alkalmas lehet.
A menstruáló nők jobb eredményeket érnek el a sportban
A havi menstruáció minden nőre hatással van, kire erősebben, kire gyengébben. Azt gondolnánk legtöbben, hogy ilyenkor nehezebb mozogni is, és legtöbben talán kerülik a sportokat ebben az időszakban. Egy tanulmány szerint viszont kifejezetten jót tesz ilyenkor sportolni a nőknek és teljesítményük is jobb.
Csak minden ötödik fiatal sportol rendszeresen
Csak minden ötödik fiatal sportol rendszeresen, pedig 72 százalékuk szerint fontos a rendszeres testmozgás - többek között ez derül ki a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), valamint az olimpiai és paralimpiai mozgalom globális biztosítási partnere, az Allianz közös felméréséből.
Ez történik, ha éhgyomorra edz valaki
Sokan azt gondolják, hogy az éhgyomorra történő edzés praktikus és sokkal jobb, mint evés után mozogni. Az üres hasérzet viszont csalóka lehet. Sőt, többet árthat, mint használhat.