stressz
A gyermekkori mandulaműtét fokozhatja a később kialakuló pszichiátriai betegségek kockázatát?
A mandulák fontos első vonalbeli védekező szerepet töltenek be a belélegzett vagy lenyelt kórokozókkal szemben; ezért eltávolításuk hajlamosíthatja az érintetteket bizonyos betegségekre.
Az étrendünk befolyásolhatja azt, hogy mennyire vagyunk stresszesek?
Amerikai kutatók a mediterrán és a nyugati étrendet hasonlították össze, hogy kiderítsék, hogy a megélt stressz befolyásolható-e azzal, ha valaki előnyben részesít bizonyos ételeket.
Ashwagandha és a stressz: Mit mond a tudomány?
Az Ashwagandha egy adaptogén gyógynövény, amelyet évszázadok óta használnak a hagyományos orvoslásban a stressz és a szorongás kezelésében. Modern kutatások szerint, a kortizolszint szabályozása révén segíthet ezeknek az állapotoknak a leküzdésében.
„Slow living”: elérhetetlen ideálkép vagy megvalósítható életszemlélet?
Vajon a lassabb, tudatosabb életritmus a válasz a stresszre - vagy ez is csak egy újabb elérhetetlen, kiváltságos életmód, ami keveseknek adathat meg?
Az alvászavar, a stressz és a bélrendszer egyensúlyának felborulása elősegítheti a vastagbélrák kialakulását
Kutatók megállapították, hogy a vastagbélrákot súlyosbítja a cirkadián ritmus felborulása, ugyanis hozzájárul a bélmikrobiom változásaihoz, ami növelheti a bél áteresztőképességét, fokozhatja a gyulladást, és végeredményben a vastagbél rákos megbetegedéséhez vezethet.
Egy kutatás szerint csökkenthető az enyhe depresszió
Egy ausztrál kísérlet keretei között azt vizsgálták, hogy a koronavírus-járvány idején hogyan változott az emberek mentális állapota. Annak ellenére, hogy többen is enyhe depresszióval küzdöttek, kutatók szerint az még nem feltétlenül esik a mentális zavar kategóriába. A kísérletben 182-en vettek részt, két csoportra osztva, összesen hat terápiás alkalom során azt vizsgálták, vajon az életmódbeli változtatások mennyire befolyásolják a mentális állapotot.
Pszichés okokra is visszavezethető az arctájéki fájdalom - Videóval
Az állandó fogszorítás, fogcsikorgatás, feszes rágóizmok hátterében ritkábban áll fogászati vagy ízületi probléma, gyakrabban okozza stressz. A probléma kezelésére a Semmelweis Egyetemen egy még kevéssé elterjedt, komplex állkapocs-, fizio- és pszichoterápiás megközelítést alkalmaznak. Az állapot javítását támogató gyógytorna otthon végezhető változata a mellékelt oktatóvideó segítségével mindenki számára elérhető.
Alkalmazások, melyek segítenek a stressz kezelésében és csökkentésében
A stressz elkerülhetetlen, a mindennapi életünk szerves része. Ha nem vagyunk képesek megfelelően kezelni vagy ha túl sok gond szakad a nyakunkba, fontos, hogy megpróbáljuk valahogy csökkenteni a mértékét. Ebben több applikáció is a segítségünkre van.
A glutation, mint az öngyilkossági kockázat biomarkere?
Az öngyilkossági kockázat kiemelkedő a lakosságot érintő problémák között, főként a széles körű családi, pszichoszociális és gazdasági hatások miatt. Az öngyilkossági kockázatnak kitett egyének többsége valamilyen mentális zavarral küzd. Számos bizonyíték van arra, hogy a pszichiátriai zavarokat a neuroimmun és neurooxidatív útvonalak aktiválódása kíséri.